США направлять до Пекіна делегацію для обговорення дешевого китайського експорту – WSJ

Джерело: South China Morning Post з посиланням на Wall Street Journal

Сполучені Штати цього тижня направлять до Пекіна урядову делегацію для обговорення з китайською стороною потоку дешевих китайських товарів, що заполонили світові ринки й загрожують існуванню цілих секторів промисловості інших країн.

За даними газети, переговори американських фахівців на чолі з заступником міністра фінансів Джеєм Шамбо з китайськими представниками заплановані на четвер і п’ятницю в межах п’ятої зустрічі економічної робочої групи, сформованої обома урядами минулого року для покращення комунікації та запобігання непорозумінням.

Під час цього раунду, зокрема, будуть обговорюватися макроекономічні дисбаланси та промислова політика Китаю, які ризикують завдати значної шкоди працівникам і компаніям у США та в усьому світі.

Попри період слабкого попиту вдома Китай розширює свої виробничі потужності та відправляє велику кількість дешевої надлишкової продукції за кордон.

Це вже, як зазначається, призвело до стиснення промисловості в усьому світі, через що багато торговельних партнерів Китаю, від США, Європи та навіть деяких країн Азії, які вважаються дружніми до Пекіна, підвищують тарифи і встановлюють інші торговельні бар’єри, щоб захистись від потоку дешевих китайських товарів.

Вашингтон, Брюссель та інші столиці занепокоєні, що хвиля дешевого китайського експорту може переповнити їх ринки і призведе до закриття власних промислових підприємств, звільнень працівників і загострення соціально-економічних проблем.

Пекін, своєю чергою, відкидає занепокоєння інших країн перевиробництвом у КНР, називаючи це приводом очолюваного США Заходу для придушення зростання Китаю.

Американська делегація також планує обговорити з китайською стороною боргові та фінансові проблеми, з якими мають справи багато країн, що розвиваються.

Як розповіли у виданні, Китай витратив сотні мільярдів доларів на розширення свого впливу в Азії, Африці та Латинській Америці за допомогою інфраструктурної ініціативи “Один пояс, один шлях”, а зараз багато країн із цих регіонів постали перед труднощами сплати свого боргу Китаю, тоді як Пекін став центральним у багатосторонніх переговорах, спрямованих на полегшення боргового тиску на такі країни.

Фінальний пакет озброєнь для України від адміністрації Байдена, котрий планують оголосити у четвер, буде на суму $500 млн, передає кореспондентка Голосу Америки Карла Бабб з авіабази “Рамштайн”.

Міністр закордонних справ Данії Ларс Локке Расмуссен заявив, що Гренландія може стати незалежною, але навряд стане частиною США.

Кіностудія Disney стала єдиною компанією, яка у 2024-му перетнула поріг у $2 млрд в американському кінопрокаті, випустивши 3 з 5 найуспішніших фільмів року.

Начальник Генерального штабу Сербії Мілан Мойсилович повідомив, що Сербія розірвала низку контрактів на постачання російського озброєння. Причиною такого рішення стали санкції проти РФ.

Премʼєр-міністерка Італії Джорджа Мелоні в інтервʼю Corriere della Sera назвала американського мільярдера Ілона Маска “геніальною людиною”.