Національний парк у Нью-Мексико заявив про вплив на екосистему через знайдений пакет чипсів
Джерело: CNN
Національний парк Карлсбадські печери у Нью-Мексико поскаржився, що знайдена на території пачка кукурудзяних чипсів “сильно вплинула” на екосистему печери.
За правилами парку, відвідувачі можуть приносити з собою лише питну воду. Приносити будь-яку їжу заборонено, однак хтось відвідувачів вочевидь порушив заборону та приніс із собою пачку чипсів, яку загубив у печері.
“З людського погляду загублений пакет з їжею може здаватись дрібницею, але для життя у печері це може змінити світ”, – зауважили у парку.
Чипси знайдено у великій кімнаті, далеко від доріжки.
“Оброблена кукурудза, пом’якшена вологістю печери, створила ідеальне середовище для мікробного життя та грибків. Печерні цвіркуни, кліщі, павуки та мухи невдовзі організовуються у тимчасову харчову мережу, розсіюючи поживні речовини в навколишні печери та утворення. Цвіль поширюється вище на прилеглі поверхні, плоди, гинуть і смердять. І цикл продовжується”, – мовиться у заяві.
У парку додали, що працівники печер 20 хвилин ретельно видаляли цвіль та стороннє сміття з поверхонь всередині печери, зазначивши, що там вже було чимало мікробів та цвілі, які “не є мешканцями печери”.
При цьому у парку наголосили, що таких інцидентів з їжею можна уникнути, на відміну від тонких слідів ворсу, які залишає кожен відвідувач.
“Великі чи маленькі, ми всі залишаємо вплив, куди б ми не пішли. Давайте всі залишимо світ кращим місцем, ніж ми його знайшли”, – мовиться у дописі. На вебсайті парку вказано, що будь-яка їжа та напої – окрім звичайної води – приваблюють тварин у печеру.
Також зазначається, що у печері щоденно прибирають сміття після відвідувачів.
“Іноді це може бути обгортка жувальної гумки або серветка, іноді це, на жаль, може означати людські відходи, слюну або жувальний тютюн”.
Відтак відвідувачів просять стежити за тим, аби не залишати сміття і користуватись спеціально відведеними туалетами.
Велика кімната в національному парку Карлсбадські печери є найбільшою за об’ємом печерною камерою в Північній Америці. До неї можна дістатися відносно рівною стежкою довжиною 2 км. Печера утворилася мільйони років тому, коли сірчана кислота розчинила вапняк, утворивши печерні проходи.
- Дослідницька база розведення великих панд у місті Ченду (китайська провінція Сичуань) наклала довічну заборону на відвідування 12 туристам за їх “неналежну поведінку з тваринами”.
43-річному жителю Одеси оголошено підозру у підпалі вантажівки, яку він підпалив через те, що вона закривала краєвид з вікна його квартири. За скоєне правопорушення йому загрожує до 10 років ув’язнення.
Під час поїздки на Сумщину п’ятий Президент України Петро Порошенко передав підрозділам Збройних сил експериментальну партію термостійкого шоколаду, спеціально розробленого для військових працівниками корпорації “Рошен”. Шоколад зберігає свої властивості за будь-яких температурних умов.
Польща передала Україні два гелікоптери Мі-8 та один Bell 412-HP для навчання пілотів.
Угорщина веде переговори з Росією і Україною, щоб зберегти постачання газу через Україну, заявив прем’єр-міністр країни Віктор Орбан.
У складі Збройних сил України створили спеціальний підрозділ, завданням якого є захист культурної спадщини. Це рішення підтверджує зобов’язання України дотримуватися міжнародних стандартів, зокрема Гаазької конвенції 1954 року.