У Росії вибухнула міжконтинентальна ракета «Сатана» чи «Сармат»
Джерело: Defense Express
У Росії вибухнула міжконтинентальна балістична ракета РС-28 “Сатана” чи навіть “Сармат”.
У суботу, 21 вересня, українські війська атакували 23-й арсенал ГРАУ у Тверській області та арсенал “Тихорецьк” у Краснодарському краї. Мережею почала ширитися інформація, що нібито українські війська знищили російську міжконтинентальну балістичну ракету РС-28 “Сатана” чи навіть “Сармат”. Утім, в Генштабі не підтвердили цього.
Вже 22 вересня аналітики показали супутникові знімки, які свідчать, що у Росії все ж здетонувала ракета РС-28. Але цей інцидент не стосується атак ЗСУ.
OSINT-аналітик MT_Anderson оприлюднив супутниковий знімок російського космодрому “Плесецк”. Він показує результат невдалого випробування російської міжконтинентальної балістичної ракети, ймовірно, у проміжку з 20 по 22 вересня 2024 року.

Фото: соцмережі
Пуск ракети відбувся з шахтної пускової установки. Пуск був невдалим і завершився масштабним вибухом. На місці стартового майданчика залишився тільки кратер.
Як зазначили у виданні, вибух міжконтинентальної ракети при випробувальному старті – це катастрофа. Попередній випадок стався у жовтні 1960 року на космодромі “Байконур” при першому випробувальному старті міжконтинентальної балістичної ракети Р-16.
Довідка. “Сармат” – стратегічний ракетний комплекс 5-го покоління шахтного базування з важкою міжконтинентальною балістичною ракетою. Про успішний запуск Росія оголосила навесні 2022 року і вже того ж року нібито поставила “Сармата” на озброєння.
Ракета на рідкому паливі має дальність польоту 18 000 км, стартову масу – понад 208 т, довжину – 35,3 м, діаметр – 3 м. Здатна нести до 10 тонн корисного навантаження в різній комбінації бойових головок.
- Офіс Генпрокурора України дослідив уламки 21 із приблизно 50 північнокорейських балістичних ракет, запущених Росією в період з кінця грудня по кінець лютого, щоб оцінити загрозу від співпраці Москви з Пхеньяном.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.