Річкою Сейм рухається повторне забруднення – Міндовкілля
Джерело: пресслужба Міндовкілля
У Міндовкіллі попередили, що у ручці Сейм продовжує рухатися повторне забруднення, тоді як у Десні ситуація стабілізується.
На всій протяжності на Десні у Чернігівській області вода посвітлішала, подекуди на дні осад темного кольору, неприємний запах та мор риби не спостерігаються. У річці з’являються живі водні біоресурси. Також переміщення забруднення у Київській області не фіксується.
Щодо річки Сейм – повторне забруднення продовжує рухатися по річищу.
Попри те, що покращення фіксується по пункту с. Чумакове, – у с. Мутин та с. Озаричі вода мутна, рівень хімічного споживання кисню перевищує норму в 4,3 раза. Розчинений кисень відсутній.
Також у пункті м. Батурин спостерігається потемніння води, незначний специфічний запах, мор риби не спостерігається. Хімічне споживання кисню перевищує норму у 1,1 раза. Кисневий режим в нормі. Перевищення по вмісту марганцю – до 1,3 раза. По азоту амонійному, залізу загальному, нітритах, фосфатах та хлоридах перевищень не зафіксовано.
Далі по течії показники якості води за добу не змінилися. Вода світла, на дні осаду практично немає, неприємний запах відсутній, мор риби не спостерігається, додали у відомстві.
Раніше українські фахівці встановили, що ймовірним джерелом забруднення річок Сейм та Десна є Тьоткінський цукровий завод, розташований у Курській області РФ. Про це заявили головний санітарний лікар Києва Сергій Чумак та директор Українського гідрометеорологічного інституту Володимир Осадчий.
За їхніми даними, близько 5700 тонн продуктів перероблення цукру потрапили до води, спричинивши серйозне зниження рівня кисню. Це сталося через реакцію, під час якої одна молекула фруктози споживає 12 молекул кисню. Забруднення тривало 7-9 діб, але стан води поблизу Остра вже покращився завдяки природним процесам самоочищення річки Десна.
Осадчий зауважив, що вода в річці на сьогодні перебуває в задовільному стані. Києву може не загрожувати серйозне забруднення. Однак контроль якості води залишається пріоритетом.
Сергій Чумак додав, що повне відновлення біорізноманіття та біоресурсів річок займе 2-3 роки. Попри це, вода в сільських криницях є безпечною, оскільки немає зв’язку між поверхневими та підземними водами.
Щодо безпеки води в Сеймі та Десні для людей, Осадчий зазначив, що після належної водопідготовки вона буде безпечною для використання. Однак наразі Чумак не рекомендує купатися в річках через підвищену концентрацію органічних речовин, що може викликати розмноження мікроорганізмів, небезпечних для здоров’я людини.
- У Києві розглядають два сценарії щодо потенційного забруднення Дніпра внаслідок викидів хімічних речовин у притоку Десни, повідомив голова Київводоканалу Олег Лисюк.
- Київводоканал надали роз’яснення щодо загрози водопостачанню столиці через забруднення річки Десна у зв’язку з широким розповсюдженням “некоректної інформації”.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.