Ворожий дрон вчергове пролетів поруч з майданчиком Хмельницької АЕС

Джерело: Енергоатом

Вночі 22 вересня зафіксували ще один проліт ударного безпілотного апарату РФ поруч із промисловим майданчиком Хмельницької АЕС.

У повідомленні зауважили, що траєкторія польоту вказує на те, що РФ, ймовірно, намагалася зімітувати атаку безпосередньо на АЕС шляхом різкого відхилення від початкової траєкторії в бік станції, наближення до майданчика, а потім розвороту та повернення на вихідну траєкторію.

Це не перший випадок, коли РФ наражає на небезпеку українські атомні об’єкти, свідомо створюючи загрозу безпеці АЕС та посилюючи енергетичний терор.

Енергоатом надає інформацію про кожен такий факт відповідним установам для направлення Міністерством закордонних справ України нот до Міжнародного агентства з атомної енергії та інформування вітчизняних і міжнародних організацій, – наголосили у повідомленні.

Своєю чергою, керівник Енергоатома Петро Котін заявив, що росіяни “підвищують ставку, систематично створюючи напругу на атомних об’єктах”. Він закликав зупинити терор, попередивши, що “наслідки можуть бути фатальними”.

Додамо, згідно з даними Енергоатому за минулі кілька тижнів поруч з атомними електростанціями України зафіксовано рух понад 70 російських БпЛА та понад 30 ворожих крилатих ракет.

Котін заявив, що міжнародна спільнота повинна засудити дії ворога та “змусити РФ припинити створювати загрози атомним станціям України”.

Загальна чисельність пошкоджених пам’яток культурної спадщини в Україні внаслідок нападу РФ станом на кінець грудня 2024 року складає 1255 об’єктів. З них національного значення — 125, місцевого — 1055, щойно виявлених — 75.

За п’ять місяців Курської операції українські військові ліквідували понад 15 тисяч росіян, знищили сотні одиниць техніки та взяли в полон 860 російських військових, які поповнили обмінний фонд.

На Закарпатті Нацполіція затримала псевдоправоохоронця та його спільника за нелегальне переправлення чоловіків призовного віку за кордон. Бажаючих перевозили на транспортному засобі, замаскованому під інкасаторське авто, а кермувальник видавав себе за поліціянта. 

Міністерство оборони кодифікувало та вже допустило до використання логістичний наземний роботизований комплекс “D-21” українського виробництва.

Президент Австрії Александер Ван дер Беллен доручив формування федерального уряду країни Герберту Кіклю, главі Австрійської партії свободи (FPÖ). Партія Кікля здобула перемогу на парламентських виборах в Австрії у вересні, набравши 28,8% голосів.