Медіа часто обирають мовчання задля єдності – експертка про посилення самоцензури

Джерело: Букви

Медіаекспертка та виконавча директорка Національної Асоціації Медіа Катерина М’яснікова вказує на зростання самоцензури серед українських медіа під час війни. За її словами, деякі важливі теми, зокрема корупція, не висвітлюються в повному обсязі, аби не підірвати єдність суспільства та не створювати негативного впливу на державні інститути.

Відповідаючи на запитання, що нині представники медіа є чутливими перед інформацією, яку вони можуть подавати, експертка пояснила, чому серед медійників посилилася самоцензура.

Корупція – це завжди великий виклик для України, але ось я не завжди можу так вільно про це говорити. Бо не хочу заважати єдності суспільства, підривати державні інститути й тому подібне, – наголосила вона.

М’яснікова пояснила, що зараз першочергово потрібно, щоб ми перемогли у війні.

Але водночас, головне, щоб ця самоцензура не перейшла в сталі форми. Нам потрібно постійно собі нагадувати, що це модель нашої роботи лише зараз, поки триває війна. Потім ми маємо повернутися до своєї “природної” ролі й бути майданчиком для обговорення всіх суспільних проблем, – зауважує експертка.

Вона також акцентувала на закритті багатьох медіа через фінансові труднощі, спричинені війною. За її словами, найбільше страждають локальні та гіперлокальні видання, що позбавляє громади можливості обговорювати проблеми на місцевому рівні.

Громади втрачають можливості обговорювати наявні проблеми. У них немає віртуального майданчика, куди вони можуть прийти й сказати: “а наш мер не правий, тому що…“, або “у нас є певна проблема з освітою у школах” тощо. І це великий виклик, бо проблеми не виходять на потрібний рівень розголосу.

Читайте також: «Головна мета – зберегти незалежні медіа до перемоги»: медіаекспертка Катерина М’яснікова

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.