Литва заборонить співробітникам спецслужб поїздки до Росії, Білорусі та Китаю
Джерело: lrt
Литовські парламентарі мають намір ухвалити рішення про заборону працівникам, котрі мають доступ до секретної інформації, виїжджати до недружніх зарубіжних країн.
Так, 24 вересня Сейм у першому читанні схвалив відповідні поправки до закону про державну та службову таємницю. Їх підтримали 114 членів Сейму.
До ухвалення проекту залишилося ще одне голосування.
Як заявив міністр оборони Лаурінас Кащюнас, поправки пропонують встановити обмеження для співробітників секретних структур на виїзд до зарубіжних країн чи території, де їхня присутність може поставити під загрозу національну безпеку Литви.
Заборонені країни визначатиме уряд з урахуванням загроз національній безпеці. На думку Міністерства оборони, до нього мають увійти ті самі країни, в’їзд до яких уже заборонено військовими та посадовими особами: Росія, Білорусь та Китай.
За підрахунками Міноборони, заборона торкнеться 56 тисяч осіб, котрі мають право на роботу із секретною інформацією.
Передбачається, якщо вони порушать заборону, то втратять право працювати із секретною інформацією.
- Міністерство культури Литви пропонує запровадити у країні штрафи за зберігання нацистської та радянської символіки з метою її розповсюдження.
- Міністерка внутрішніх справ Литви Агне Білотайте повідомила, що на початок жовтня у країні підготують національний план масової евакуації на випадок війни.
- Парламентський Комітет з культури в Литві розробив план захисту культурних цінностей на випадок війни. Документ представили на закритому засіданні 4 вересня.
Співробітники Служби безпеки України під час проведення спецоперації ліквідували агентів російських спецслужб, які за завданням ФСБ РФ здійснили убивство полковника СБУ в Києві.
Американський журналіст Такер Карлсон закликав позбавляти громадянства американців, які воювали на боці України або Ізраїлю.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
Заступник директора ФБР Ден Бонжіно може подати у відставку через незгоду з позицією Міністерства юстиції США стосовно матеріалів справи засудженого за сексуальні злочини мільярдера Джеффрі Епштейна.
Міністерство юстиції США подало позов проти Каліфорнійського департаменту освіти через допуск трансгендерів до шкільних змагань у штаті.