Україна потрапила у десятку світового рейтингу благодійності
Джерело: Charities Aid Foundation
Україна увійшла до десятки світових лідерів, зайнявши сьоме місце, згідно з останнім рейтингом благодійності 2024 року від Charities Aid Foundation. Цей рейтинг базується на рівні участі громадян у благодійних ініціативах, таких як допомога незнайомцям, фінансові пожертви та волонтерство.
Звіт показує, що 77% українців надавали допомогу нужденним, 67% робили пожертви на благодійність, а 27% брали участь у волонтерській діяльності. Попри опущення на сьому позицію в порівнянні з другим місцем у 2022 році, Україна вже третій рік поспіль входить до першої десятки, демонструючи високу самоорганізацію та солідарність свого суспільства.
У загальному рейтингу Україна випереджає такі країни, як США (шосте місце) та Австралія (восьме місце). Наприклад, у США 63% населення допомагають незнайомцям, 58% роблять пожертви, а 24% займаються волонтерством, в Австралії — 69%, 61% та 36% відповідно.

Фото: World Giving Index 2024
Першу позицію в рейтингу займає Індонезія, яка вже сьомий рік утримує лідерство. Тут 90% громадян роблять фінансові пожертви, а 65% займаються волонтерством. Інші країни, що увійшли до десятки, включають Кенію (друге місце), Сінгапур (третє), Гамбію (четверте), Нігерію (п’яте), Об’єднані Арабські Емірати (дев’яте) та Мальту (десяте).
Довідка: Світовий рейтинг благодійності (World Giving Index) укладається на основі даних опитувань Gallup World View, які охоплюють понад 150 тисяч респондентів зі 153 країн. Рейтинг оцінює участь громадян у трьох видах благодійної діяльності: допомога незнайомцям, пожертви та волонтерство.
- Україна займає пʼяте місце у світі за рівнем розвитку цифрових державних послуг, згідно з дослідженням E-Government Development Index 2024 року. Цей міжнародний рейтинг, розроблений ООН, оцінює електронне урядування та залученість громадян до взаємодії з державою через електронні сервіси.
Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.