Вчені припустили, що існує «третій стан», коли людина знаходиться за межами життя і смерті

Джерело: Unilad

Вчені припустили, що може існувати зовсім інший стан, в якому перебуває людина, окрім життя та смерті – такий, який може стати новаторським у галузі синтетичної біології.

У статті, опублікованій в The Conversation, біологи та співавтори Пітер Нобл і Алекс Пожитков описали, як поява нових багатоклітинних форм життя дозволила нам перейти за “традиційні межі життя і смерті”.

У своєму дослідженні дослідники зосередилися на біоботах, які виникають із клітин мертвих організмів, і їхній здатності перетворюватися на багатоклітинні організми з новими функціями після смерті.

Раніше дослідники виявили, що клітини шкіри мертвих ембріонів жаби змогли перетворитися на багатоклітинні організми, які називаються ксеноботами, які показали нову поведінку.

Вивчаючи клітини легенів людини, дослідники виявили, що клітини можуть збиратися в мініатюрні багатоклітинні організми, здатні рухатися та поводитися по-новому.

Розглядаючи обидва ці висновки, дослідники відзначили, що клітинам властива “вроджена пластичність”.

Це свідчить про те, що дослідники можуть використовувати клітини живих або мертвих організмів і потенційно перетворити їх на організми з абсолютно новими функціями.

Існують певні умови, які визначають, чи зможуть клітини і тканини вижити після смерті організму, сказали Ноубл і Пожитков, включаючи умови навколишнього середовища, метаболічну активність і методи збереження, а також такі фактори, як вік, здоров’я, стать і тип виду.

Однак необхідно провести подальші дослідження, щоб визначити, як ці змінні працюють разом, щоб дозволити певним клітинам продовжувати функціонувати після смерті організму.

Ноубл і Пожитков також пояснили, що перспектива “третього стану” не тільки дає нове уявлення про те, наскільки адаптивними можуть бути клітини, але також відкриває перспективи для нових методів лікування.

Триває 1034-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 776 тисяч осіб.

20 грудня сайт BBC News опублікував новину із заголовком “П’ятеро людей загинули внаслідок удару по російському Курську після смертоносного ракетного обстрілу Києва”. Головним фото до статті обрали зображення українців після російської атаки.

Внаслідок сходження лавини в районі гірськолижного курорту Паландокен, що на північному сході Туреччини, загинула людина.

Компетентні органи Саудівської Аравії впродовж 2023-2024 рр. передавали німецьким колегам інформацію про підозрюваного, який на різдвяному ринку в Магдебурзі вбив щонайменше п’ятьох людей і поранив понад 200.

На території РФ знищено склад, на якому зберігались деталі до дронів типу Shahed-136. Сума збитків росіянам становить близько 16 мільйонів доларів.