За компенсаціями через пережите сексуальне насильство на війні частіше звертаються чоловіки

Джерело: ZMINA з посиланням на Урядову уповноважену з питань гендерної політики Катерину Левченко

За повідомленням Катерини Левченко, до проєкту з проміжних репарацій за компенсаціями після пережитого сексуального насильства на війні звернулось більше чоловіків, аніж жінок.

Посадовиця не озвучила, скільки осіб звернулись за компенсацією, однак на початку серпня в українському уряді звітували, що зафіксовано щонайменше 270 звернень.

За словами Левченко, цей факт “ламає” стереотип, що сексуальне насильство стосується лише жінок.

Левченко закликала якнайшвидше ухвалити законопроєкт “Про статус осіб, постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного зі збройною агресією РФ проти України, та невідкладні проміжні репарації”. Його вже рекомендували до ухвалення у профільному комітеті парламенту.

Уповноважена з питань гендерної політики наголосила, що за скоєні воєнні злочини в Україні Росію повинні внести у чорний список країн, які не можуть здійснювати миротворчі місії в інших державах.

Це потрібно зробити відповідно до процедури подання доповіді Генеральним секретарем ООН щодо протидії сексуальному насильству в конфліктах.

“Сьогодні Росія є частиною цих “миротворчих процесів”. Тож для цього потрібна адвокація, потрібне розуміння, як ми можемо працювати з міжнародними партнерами, і на двосторонньому рівні, і українське суспільство також має бути свідомим того, що це потрібно зробити і підтримувати такі зусилля”, – наголосила Левченко.

4 лютого президент Володимир Зеленський поінформував, що вже з 1 березня у країні проіндексують пенсійні виплати. Відповідне доручення глава держави дав Кабміну.

Азербайджанський літак, котрий розбився у грудні, був уражений зенітним ракетно-гарматним комплексом “Панцир-С” російського виробництва. У Баку мають фрагмент ракети, його вилучили з уламків літака.

Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі заявив, що російські атаки на енергосистему України створюють ризик ядерної аварії, оскільки можуть призвести до збоїв у електропостачанні атомних електростанцій.

Мер польського міста Глогувек Пйотр Буяк запропонував американському мільярдеру Ілону Маску викупити місцевий замок і перенести туди європейську штаб-квартиру свого бізнесу.