Талібан може постати перед судом ООН через дискримінацію жінок – The Guardian

Джерело: The Guardian

Канада, Австралія, Німеччина та Нідерланди подадуть до Міжнародного суду ООН позов проти руху “Талібан” через дискримінацію жінок.

Це вперше, коли Міжнародний суд ООН у Гаазі розгляне міждержавну суперечку, повʼязану з гендерною дискримінацією.

За даними видання, справу порушать згідно з Конвенцією про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, яка набула чинності у 1981 році – Афганістан ратифікував її у 2003-му, ще до приходу талібів до влади.

Потім, як зазначається, в Афганістану буде шість місяців, щоб відповісти, перш ніж Міжнародний суд ООН проведе слухання у справі та, ймовірно, запропонує тимчасові заходи.

Країни, які ініціювали позов, відкриті до переговорів з “Талібаном” для припинення дискримінації жінок. Однак якщо переговори не дадуть результатів, судові розгляди продовжать.

Навіть якщо “Талібан” відмовиться визнати повноваження суду, його рішення, імовірно, стримуватиме інші держави, які прагнуть нормалізувати дипломатичні відносини з талібами.

Водночас є занепокоєння, адже ООН вже проводила переговори з талібами, під час яких питання про права жінок виключили з порядку денного, щоб вони взагалі прийшли на зустріч.

Довідка. Талібан захопив владу в Афганістані у серпні 2021 року, коли з країни вивели війська США. Відтоді таліби запровадили низку правил та законів, які обмежують права жінок та дівчат.

Таліби натомість намагаються виправдати ці обмеження, називаючи їх такими, які захищають жінок.

Варто зауважити, що останнім часом Талібан впровадив нові обмеження і щодо чоловіків. До прикладу, їм заборонено пропускати служби у мечетях та потрібно відрощувати бороду.

Німецький концерн Rheinmetall постачить Україні 180 тисяч снарядів для зенітних установок Gepard.

Єдиний державний реєстр юридичних осіб в Україні незабаром відновить свою роботу. Про це повідомив депутат Верховної Ради Ігор Фріс, який очолює парламентську робочу групу, що займається усуненням наслідків кібератаки, здійсненої 19 грудня.

Прессекретарка самопроголошеного президента Білорусі Наталя Ейсмонт стверджує, що Олександр Лукашенко не просив вибачення перед главою України Володимиром Зеленським під час телефонної розмови на початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року.

Трейлер документальної стрічки “Diddy: The Making of Bad Boy” уже доступний для перегляду. Фільм розповідає про життя та діяльність американського репера й продюсера Шона Комбса, більш відомого як P. Diddy.

На Донеччині, неподалік звільненого населеного пункту Нескучне Волноваського району, зафіксовано черговий ймовірний воєнний злочин Росії. Російські військові розстріляли трьох полонених українських піхотинців.