Талібан може постати перед судом ООН через дискримінацію жінок – The Guardian
Джерело: The Guardian
Канада, Австралія, Німеччина та Нідерланди подадуть до Міжнародного суду ООН позов проти руху “Талібан” через дискримінацію жінок.
Це вперше, коли Міжнародний суд ООН у Гаазі розгляне міждержавну суперечку, повʼязану з гендерною дискримінацією.
За даними видання, справу порушать згідно з Конвенцією про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, яка набула чинності у 1981 році – Афганістан ратифікував її у 2003-му, ще до приходу талібів до влади.
Потім, як зазначається, в Афганістану буде шість місяців, щоб відповісти, перш ніж Міжнародний суд ООН проведе слухання у справі та, ймовірно, запропонує тимчасові заходи.
Країни, які ініціювали позов, відкриті до переговорів з “Талібаном” для припинення дискримінації жінок. Однак якщо переговори не дадуть результатів, судові розгляди продовжать.
Навіть якщо “Талібан” відмовиться визнати повноваження суду, його рішення, імовірно, стримуватиме інші держави, які прагнуть нормалізувати дипломатичні відносини з талібами.
Водночас є занепокоєння, адже ООН вже проводила переговори з талібами, під час яких питання про права жінок виключили з порядку денного, щоб вони взагалі прийшли на зустріч.
Довідка. Талібан захопив владу в Афганістані у серпні 2021 року, коли з країни вивели війська США. Відтоді таліби запровадили низку правил та законів, які обмежують права жінок та дівчат.
Таліби натомість намагаються виправдати ці обмеження, називаючи їх такими, які захищають жінок.
Варто зауважити, що останнім часом Талібан впровадив нові обмеження і щодо чоловіків. До прикладу, їм заборонено пропускати служби у мечетях та потрібно відрощувати бороду.
- Угруповання Талібан, яке править в Афганістані, видало низку нових законів, які обмежують права людей.
- Афганські жінки заявляють, що надії на пом’якшення суворих обмежень, запроваджених Талібаном, остаточно зникли після введення нових законів.
- Акторка Меріл Стріп виступаючи на Генасамблеї ООН закликала світову спільноту допомогти жінкам Афганістану, які “мають менше свободи, аніж коти”.
Міністр економіки, довкілля та сільського господарства Олексій Соболев повідомив, що цього року щонайменше шість областей потерпають від наслідків посухи.
27 липня президент Володимир Зеленський підписав закон про реформу Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.
27 липня прем’єр-міністерка Юлія Свириденко розповіла, що у перший тиждень роботи оновленого складу Кабміну розглянули кілька важливих напрямків роботи, зокрема в економічній та оборонній галузі.