Безпілотник РФ, ймовірно, вкотре порушив повітряний простір Румунії

Джерело: Reuters

Російський безпілотник, можливо, порушив національний повітряний простір Румунії на “дуже короткий період, менш ніж три хвилини” вночі під час атаки на Україну, повідомило міністерство оборони Румунії в п’ятницю, 27 вересня.

“Радарна система Румунії виявила ймовірність того, що один із безпілотників, залучених до атаки на Україну, перетинав повітряний простір Румунії на дуже короткий проміжок часу (менш ніж три хвилини) у… прикордонній зоні”, – заявили в міністерстві.

Румунія підняла два винищувачі F-16 і два іспанські F-18, які виконують місії з охорони повітря в країні. Мешканців південно-східного румунського округу Тулча попередили про небезпеку й закликали перейти в укриття.

Румунія має спільний кордон з Україною протяжністю 650 км, тож протягом останнього року уламки російських безпілотників неодноразово потрапляли на її територію. Деякі райони також знаходяться поблизу портів річки Дунай, які часто стають об’єктами нападів Росії.

США дозволили Україні застосовувати далекобійні ракети ATACMS, котрі спільно із британськими Storm Shadow вже використовуються для ударів по російських цілях. Це рішення, ухвалене після тривалих вагань, стало відповіддю на загрозу з боку російських військ, підкріплених солдатами з Північної Кореї.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що в усіх регіонах України у понеділок, 25 листопада застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.

За останні два місяці Землю супроводжував астероїд, який отримав назву “міні-місяць”. Цей космічний камінь, можливо, є уламком Місяця, відокремленим внаслідок потужного зіткнення.

РФ активізувала агресивну риторику, спрямовану на західних партнерів України. Та разом із тим Москва вчергове пересуває “червоні лінії”, після перетину яких НАТО “варто готуватися до страшної відповіді” з боку РФ, зауважили у ЦПД.

США близькі до угоди про надання Україні далекобійних ракет JASSM, які могли б досягти глибини Росії, однак Києву доведеться зачекати кілька місяців, оскільки США розв’язують стандартні технічні проблеми, заявили представники США.