Велика Британія заборонила Наомі Кемпбелл опікуватись благодійною організацією

Джерело: Reuters

Велика Британія заборонила супермоделі Наомі Кемпбелл бути довіреною особою благодійної організації після того, як розслідування виявило, що кошти, зібрані на добрі справи, використовувалися на “нерозумні витрати”.

54-річна Кемпбелл, народжена в Лондоні, була в елітій групі супермоделей, які домінували на подіумах і обкладинках журналів з 1990-х років. Вона заснувала Fashion For Relief у 2005 році, щоб зібрати кошти на гуманітарні цілі, влаштовуючи покази.

Однак розслідування, опубліковане благодійною комісією щодо організації, виявило численні випадки неналежної поведінки, і комісія заявила, що в результаті заборонила Кемпбелл та ще двом особам опікуватися цією організацією.

Регулятор виявив, що у 2016-2022 роках лише 8,5% витрат Fashion for Relief було спрямовано на благодійні гранти. Несанкціоновані виплати в розмірі 290 000 фунтів стерлінгів (388 000 доларів) були здійснені одному з довірених осіб, а також гроші витрачали на обслуговування номерів, спа-процедури та сигарети. Комісія не вважає такі покупки “розумними витратами”.

“За законом опікуни зобов’язані приймати рішення, які відповідають інтересам їхньої благодійної організації, а також виконувати свої юридичні обов’язки та відповідальність. Наше розслідування виявило, що опікуни цієї благодійної організації цього не зробили”, — сказав заступник директора благодійної комісії Тім Хопкінс. 

Регулятор стягнув понад 400 000 фунтів стерлінгів з Fashion For Relief, які були використані для погашення зобов’язань, а залишок направили іншим благодійним організаціям.

Представники Кемпбелл відмовилися від коментарів.

Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.

Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.

У Запоріжжі на воді загинув 17-річний хлопець – він зник під час купання в затопленому кар’єрі. Тіло юнака виявили наступного дня водолази на глибині 10 метрів. 

Військові Естонії провели перші бойові стрільби з реактивних систем залпового вогню HIMARS.