Україна та Захід мають змінити курс задля перемоги у війні – ЗМІ

Джерело: “Українська правда” з посиланням на The Economіst

Для перемоги над російською агресією Україні та її західним союзникам спершу необхідно визнати, що на даний момент вони програють. Протягом останніх двох років Росія та Україна вели війну на виснаження, що неможливо в довгостроковій перспективі.

Як зазначається, президент України Володимир Зеленський привіз на зустріч із президентом США Джо Байденом “план перемоги”, який, як прогнозують, містить новий заклик про надання зброї та грошей.

Утім, як пише видання, насправді Україна потребує “термінової зміни курсу”.

За кордоном починає відчуватися втома. Ультраправе крило в Німеччині та Франції зазначає, що підтримка України — це марна трата грошей. Дональд Трамп може знову стати президентом США. Він здатен на все, але його слова свідчать про те, що він хоче продати Україну президенту Росії Володимиру Путіну, – йдеться в матеріалі.

За оцінками журналістів The Economіst, якщо Зеленський продовжить заперечувати реальність, наполягаючи на тому, що українська армія може повернути всі землі, які Росія окупувала з 2014 року, він відштовхне союзників України й ще більше розділить українське суспільство.

Незалежно від того, переможе Трамп у листопаді чи ні, єдиною надією на збереження підтримки США та Європи й об’єднання українців є новий підхід, який починається з того, що лідери чесно заявляють про те, що означає перемога.

При цьому вказано, що Путін напав на Україну не заради її території, а щоб перешкодити їй стати орієнтованою на Захід демократією. Партнери України повинні допомогти Зеленському переконати український народ, що це залишається найважливішою метою цієї війни.

The Economist пише, що “хай як Зеленський не прагнув би вигнати Росію з усієї України, включно з Кримом, у нього немає для цього ні людей, ні зброї”.

Водночас зазначається, що український президент повинен “прийняти цю гірку правду”. Далі західним лідерам потрібно зробити його головну мету у війні реалістичною, забезпечивши Україні військовий потенціал і гарантії безпеки, яких вона потребує.

Якщо Україна зможе переконливо запобігти подальшому просуванню Росії на полі бою, вона зможе продемонструвати безперспективність нових великих наступів Росії. Незалежно від того, чи буде підписано формальну мирну угоду, це єдиний спосіб закінчити бойові дії та гарантувати безпеку, на якій зрештою ґрунтуватиметься добробут і демократія України.

Своєю чергою, це вимагатиме більших постачань озброєнь, про які просить Зеленський. Україні потрібні ракети великої дальності, здатні вражати військові об’єкти глибоко в тилу Росії, і системи протиповітряної оборони для захисту своєї інфраструктури. Також важливо, щоб Україна виробляла власну зброю.

Другий спосіб зробити оборону країни надійною – запрошення України до НАТО від Байдена вже зараз, вважають у The Economist.

Утім, членство в НАТО тягне за собою ризики. Якщо Росія знову завдасть удару по Україні, Штати можуть опинитися перед жахливою дилемою: підтримати Україну і ризикнути війною з ядерною державою або відмовити Україні в підтримці і цим послабити її союзи по всьому світу.

“Однак відмова від України також послабить усі американські союзи – і це одна з причин, чому Китай, Іран і Північна Корея підтримують Росію. Путін чітко заявляє, що бачить Захід своїм справжнім ворогом. Помилкою є думати, що якщо залишити Україну на поталу поразці, то це принесе мир”, – мовиться в матеріалі.

За даними агентства, твердіша обіцянка членства в НАТО допоможе Зеленському переосмислити поняття перемоги, переконлива мета війни стримуватиме Росію, а НАТО отримає вигоду від оновленої української оборонної промисловості.

Президент Росії Володимир Путін підписав указ про осінній призов до армії, який триватиме з 1 жовтня по 31 грудня. На військову службу буде залучено 133 тисячі росіян.

“Енергоатом” уклав угоду на проєктування та будівництво захисної споруди на Рівненській атомній електростанції вартістю 509 млн грн лише 25 вересня 2024 року.

Міністерство юстиції України заявило, що українці, які були змушені отримати російські паспорти на тимчасово окупованих територіях, не будуть притягнуті до відповідальності.

За підсумками зустрічі президентів України і США залишається констатувати, що жодних домовленостей про втілення “плану перемоги”, анонсованого Володимиром Зеленським, не було досягнуто. Так само немає об’єктивних причин сподіватись на те, що “формула миру Зеленського” матиме реальний результат, відмінний від звичних декларацій про підтримку України. Це змушує шукати реальних точок дотику для досягнення спільного знаменника у тому, як Україна і наші союзники можуть успішно вийти з глухого кута довгої війни проти “осі зла”, особливо на тлі активності Китаю щодо просування власного бачення завершення російсько-української війни, яке не на користь Україні.

У Полтаві правоохоронці викрили керівника благодійної організації, якого підозрюють у продажі гуманітарних автомобілів, призначених для потреб ЗСУ. За інформацією пресслужби прокуратури, підозрюваний причетний до продажу 50 автомобілів на загальну суму 7 мільйонів гривень.