У жовтні відбудеться кільцеве сонячне затемнення: коли і де спостерігати

Джерело: Space.com
Жителі Південної півкулі 2 жовтня зможуть спостерігати за кільцеподібним сонячним затемненням, відомим також як “вогняне кільце”.
Як розповіли в агентстві, кільцеподібне затемнення спостерігається тоді, коли видимий діаметр Місяця, менший за діаметр Сонця, блокує більшу частину сонячного світла, через що Сонце для жителів Землі виглядає як “вогняне кільце”.
Тінь Місяця на поверхні Землі буде рухатися з різною швидкістю залежно від місця спостереження. В деяких місцях вона рухатиметься швидше за 10 мільйонів км/год., в інших – повільніше за 2057 км/год., або приблизно зі швидкістю винищувача.
Затемнення почнеться ще на світанку, коли Сонце щойно підніматиметься над горизонтом, пік затемнення припаде на середину дня, а завершиться явище ближче до заходу Сонця.
Різні фази затемнення буде видно у центральній частині акваторії Тихого океану, у південній частині Південної Америки та у південно-західній зоні акваторії Атлантичного океану.
Найдовше (7 хвилин 25 секунд) “вогняне кільце” буде видно в точці на північний захід від острова Пасхи, де швидкість тіні Місяця зменшиться до 2057 км/год.
Зауважимо, що в Європі, і в Україні зокрема, затемнення видно не буде.
- У небі над Філіппінами помітили світло від астероїда 2024 RW1, його вдалося виявити за кілька годин до зіткнення із Землею.
Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє.
Платформа Меморіал у співпраці з Характер.медіа презентувала спецпроєкт “Ратушні. Легенда про Лицаря і Друїда”. Це меморіальний репортаж, що складається з 18 частин, доповнених ілюстраціями й аудіо- та відеоматеріалами. Презентація відбулася сьогодні, 4 липня, на відкритті фестивалю “Протасів Яр” у Києві.
Цей день — справжній ковток свіжості після спеки. Погода в Україні зміниться: зниження температури, хмарність і локальні дощі зроблять повітря легшим. За даними SINOPTIK.ua, збережеться підвищений рівень алергенів та місцями — грози.
Командира 211-ї бригади Збройних Сил України судитимуть за покривання знущань над особовим складом. За даними Державного бюро розслідувань, упродовж кількох місяців він знав про побиття та приниження підлеглих, але свідомо не втручався.
Уночі 4 липня внаслідок російського масованого удару по Києву пошкоджень зазнала одна з пожежно-рятувальних частин міста.