Лідер Китаю Сі Цзіньпін пообіцяв «возз’єднатись» із Тайванем

Джерело: CNN

Китайський лідер Сі Цзіньпін повторив свою обіцянку досягти “возз’єднання” з Тайванем напередодні 75-річчя правління Компартії Китаю.

На державному бенкеті з нагоди ювілею заснування КНР Сі наголосив на своїй рішучості у досягненні “повного возз’єднання батьківщини”.

“Це незворотна тенденція, справа праведності і спільне прагнення народу. Ніхто не може зупинити хід історії”, – сказав він.

Комуністична партія Китаю вважає Тайвань своєю територією, хоча ніколи не контролювала його. Вона обіцяє “возз’єднатись” з островом, якщо це буде необхідно, навіть силою. Проте багато жителів Тайваню ідентифікують себе як тайванці і не прагнуть приєднуватися до комуністичного Китаю.

“Тайвань – священна територія Китаю. Кров густіша за воду, і люди по обидва боки протоки пов’язані кров’ю. (…) [Ми повинні] рішуче протистояти сепаратистській діяльності, “незалежності Тайваню”, – сказав Сі.

Пекін назвав президента Тайваню Лая Цінде “небезпечним сепаратистом”. Напруженість між країнами зросла після інавгурації Цінде в травні, коли той закликав Китай припинити залякування.

Тайванські офіційні особи зазначають, що Пекін активізував військову діяльність навколо острова, зокрема провів травневі навчання для перевірки здатності “захопити владу” над Тайванем.

У неділю міністерство оборони Тайваню оголосило про бойову готовність після ракетних обстрілів з глибини Китаю. Ракети були запущені з Внутрішньої Монголії, Ганьсу, Цинхаю і Сіньцзяну.

Довідка: Обидвома сторонами керують окремі уряди з 1949 року, після закінчення громадянської війни у Китаї. Комуністи заснували Китайську Народну Республіку 1 жовтня 1949 року, тоді як націоналісти втекли на Тайвань та перенесли столицю Китайської Республіки до Тайбея.

Китайські лідери обіцяли одного дня взяти Тайвань під контроль, але Сі Цзіньпін, найагресивніший лідер Китаю останніх десятиліть, посилив риторику та агресію проти острова, що викликає побоювання щодо військової конфронтації.

Американська компанія-розробник софту для розпізнавання тексту ABBYY масово звільнила співробітників з російським громадянством, як мінімум із трьох своїх міжнародних офісів — на Кіпрі, в Угорщині та Сербії.

У Центрі національного спротиву зауважили, що у тимчасово окупованому Донецьку відбулася так звана “міжнародна” конференція “історія новоросії”, на якій зокрема акцентували на вигаданому “спільному” минулому України та РФ.

У жовтні польський центр міжнародної допомоги (PCPM) за підтримки МЗС країни розпочне ремонт чотирьох амбулаторій у селах на Херсонщині, адже саме тут відбуваються щоденні обстріли російськими військовими.

Новообраний генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що Україна має стати членом альянсу, оскільки досягти сталої та міцної безпеки у Європі без неї неможливо.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 1 жовтня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень, противник завдав 2 ракетні удари (2 ракети), 59 авіаційних ударів (зокрема, задіяв 104 КАБ) та 446 ударів дронами-камікадзе, здійснив 2713 обстрілів позицій наших військ.