На ТОТ росіяни масово виселяють громадян України, посилаючись на «заборгованість» – Маляр

Джерело: Ганна Маляр/Telegram

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що на тимчасово окупованій території України окупанти намагаються штучно збільшити кількість населення з російськими паспортами для участі у так званих виборах у вересні 2023 року.

Зокрема росіяни почали масово виселяти громадян України з їх будинків і квартир, посилаючись нібито на заборгованість за комунальні послуги. Маляр уточнила, що це насамперед стосується осіб, котрі відмовилися від отримання паспорта РФ.

Так, у Старобільську після виселення законних власників у житла заселяються громадяни РФ.

Щобільше, російський окупаційн режим заборонив жителям Херсонщини повертатися до своїх населених пунктів, терміново залишених внаслідок підриву противником Каховської ГЕС.

Натомість російські військові змушують постраждалих від підтоплення та примусово виселених зі своїх домівок українських громадян переїздити до РФ або на територію тимчасово окупованого Криму.

Раніше у Генштабі повідомляли, що у місті Нова Каховка Херсонської області росіяни масово виселяють усіх місцевих, які проживають вздовж берега Дніпра, з власних помешкань разом із дітьми на вулицю. Оселі цивільних громадян України займають військові підрозділи загарбників.

Також стало відомо, що на тимчасово окупованих територіях України російські солдати продовжують грабувати цивільне населення. Зокрема окупанти забирають у мешканців урожай зернових, аби вивезти його до РФ.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.