Сили оборони утримують ініціативу на полі бою – Міноборони

Джерело: Ганна Маляр/Telegram

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що станом на 18 липня бої на сході тривають, проте ініціатива вже на боці українських армійців. Наступ ворога на Куп‘янському напрямку наразі безрезультатний.

Вона також поінформувала, що на південному фланзі довкола Бахмута сьогодні, як і всі попередні дні, було просування наших військ.

Водночас на північному фланзі тривали бої, оскільки ворог намагається повернути втрачені позиції. Маляр зауважила, що захисникам доводиться мати справу зі щільним замінуванням та інтенсивним ворожим вогнем.

Що стосується ситуації на півдні – там тривають наступальні дії на Бердянському та Мелітопольському напрямках.

Тоді як на напрямках Мала Токмачка-Новопокровка та Велика Новосілка-Урожайне українське військо мало успіх, армійці закріплюються на досягнутих рубежах.

Заступниця міністра зазначила, що ініціатива на південних напрямках також на боці ЗСУ.

Задача ворога — зупинити наше просування. І вони докладають чимало зусиль для цього. Ворог у нас сильний. Тому нашим військам доводиться рухатись у надзвичайно складній ситуації.

Крім того, пояснила вона, необхідно створити певні умови для подальшого просування, що потребує часу.

Маляр нагадала, що звільнення Херсону також тривало не один день.

Раніше у Генштабі повідомили, що Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках, закріплюються на досягнутих рубежах, завдають вогневого ураження з артилерії, здійснюють заходи контрбатарейної боротьби.

Тоді як противник і надалі зосереджує основні зусилля на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках, тривають важкі бої. Протягом доби відбулось 18 бойових зіткнень.

Росії не вдалося увійти до членів виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї, до повноважень якої входить, зокрема вжиття заходів стосовно держав-порушниць.

29 листопада генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що з початку повномасштабної війни втрати російської армії перевищили 300 тисяч осіб.

Після почату повномасштабного вторгнення РФ на територію України фінська компанія HD-Parts експортувала в Росію запчастини для вантажних автомобілів на мільйони євро.

29 листопада голова МЗС ФРН Анналена Бербок наголосила, що союзники України з усього світу мають створити над цією країною “оборонний щит”, аби убезпечити від російських атак у зимовий період. 

Російська армія продовжує втрачати вищий склад командирів на війні проти України. 28 листопада ліквідований заступник командира 14-го армійського корпусу РФ генерал-майор Володимир Завадський.