В Єврокомісії розслідують вплив TikTok, YouTube і Snapchat на психічне здоров’я

Джерело: Еuronews

Європейська комісія розпочала розслідування щодо впливу соціальних платформ TikTok, YouTube та Snapchat на психічне здоров’я користувачів.

Мета розслідування – з’ясувати, як ці платформи використовують алгоритми для рекомендацій відео та як вони впливають на вразливі групи людей. Наприклад, через контент, що пропагує самоушкодження, порушення харчової поведінки, депресію та наркотичні залежності.

Увагу приділяють також таким функціям, як автоматичне відтворення та нескінченне прокручування, і заходам, які впроваджені для захисту користувачів від шкідливого контенту.

Розслідування проводиться в межах Європейського закону про цифрові послуги (DSA), який зобов’язує великі онлайн-платформи з понад 45 мільйонами користувачів щомісяця дотримуватися високих стандартів прозорості. Платформи, що не нададуть необхідну інформацію або нададуть хибні дані, можуть отримати значні штрафи.

Цей процес є початковим етапом, після якого Єврокомісія вирішить, чи порушувати офіційне провадження на основі отриманих відповідей.

Раптова заява Росії про негайне великоднє перемир’я стала, на думку аналітиків, черговим свідченням цинізму Москви у питаннях миру. Тимчасове припинення бойових дій, оголошене у суботу главою РФ Володимиром Путіним, викликало численні сумніви щодо його щирості та практичного втілення.

Європейський Союз обережно відреагував на оголошене главою РФ Володимиром Путіним великоднє перемир’я в Україні тривалістю 30 годин, заявивши, що Москва може припинити війну в будь-який момент, якщо справді цього прагне.

Російські військовослужбовці мають намір розчистити переправу через річку Чорний Жеребець на Донеччині, використовуючи “режим припинення вогню”, попереджають аналітики DeepState з посиланням на дані 66 окремої механізованої бригади.

Два британські винищувачі Typhoon, дислоковані у Польщі, двічі перехопили російські літаки над Балтійським морем минулого тижня. Це були перші бойові вильоти в межах операції Chessman, яку Велика Британія виконує спільно зі Швецією для захисту східного флангу НАТО.

20 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що станом на 16:00, російські війська тільки збільшують кількість застосування важкого озброєння.  Посилаючись на доповідь Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, він зауважив, що від початку доби й до 16-ї години загалом відбулося 46 російських штурмових дій на різних напрямках і 901 обстріл, і з цієї кількості 448 — саме з важкого озброєння.