Фестиваль у Малайзії подав позов проти гурту The 1975 за поцілунок двох чоловіків на сцені

Джерело: Variety

Організатори “Good Vibes” у Малайзії подали до суду на британський гурт “The 1975” за те, що поцілунок музикантів на сцені у 2023 році призвів до закриття фестивалю.

Зокрема на знак протесту проти законів країни щодо ЛГБТК під час виступу в липні минулого року фронтмен Метт Гілі поцілував іншого музиканта гурту. Тепер організатор вимагає $2,4 млн після того, як витівки гурту призвели до закриття фестивалю.

У судових документах, поданих організаторами фестивалю “Future Sound Asia” до Високого суду Сполученого Королівства, стверджується, що “The 1975” та їхня команда менеджерів знали про численні заборони, яких група повинна була дотримуватися, щоб виступати. Вони вказують на те, що гурт раніше виступав на фестивалі в 2016 році, і тоді їм сказали про заборони, а також нагадали кілька разів перед виступом минулого літа.

Зокрема під забороною – лайка, куріння та пияцтво на сцені, роздягання та розмови про політику чи релігію.

Інші вказівки Малайзійського центрального агентства із заявок на іноземні зйомки та виступи іноземних артистів (PUSPAL) включали заборону на “цілування, поцілунки з глядачами або здійснення подібних дій між собою”.

Гурт, якому заплатили за виступ $350 тисяч, погодився дотримуватися правил, щоб взяти участь у фестивалі.

Також у документі йдеться, що PUSPAL спочатку відхилили заявку гурту на виступ минулого літа через статтю 2018 року про залежність Метта Гілі від наркотиків і подальше одужання, але після того, як гурт подав апеляцію, пообіцявши, що Гілі буде дотримуватися “всіх місцевих інструкцій і правил”, заявку було схвалено.

Проте у позові зазначається, що ввечері перед фестивалем “The 1975” вирішили, що вони “не повинні виступати на музичному фестивалі”, і обговорили, яких дій вжити, перш ніж передумати та погодитися продовжити виступ. Але на знак протесту вони вирішили “діяти таким чином, щоб порушити рекомендації”. Тому Гілі виголосив “провокаційну промову” та взяв участь у “довгих удаваних пристрасних обіймах” між Гілі та басистом Россом з наміром “спричинити образу та порушити положення та умови угоди”.

Гурт також планував контрабандою пронести пляшку вина на сцену поруч із основною барабанною установкою. У позові Гілі звинувачується в тому, що він вживав алкоголь, був “у нетверезому стані”, курив сигарети, “блював на сцені та/або надмірно бурчав і плювався, включно з публікою”, виголошував “промову з нецензурною лексикою” та навмисне пошкодив найнятий організаторами фестивалю відеодрон.

Після поцілунку офіцери PUSPAL наказали групі припинити виступ, після чого Гілі був “дуже агресивним”, як стверджується в позові, “лаючись на них та інших” до такої міри, що його довелося стримувати його менеджерам.

Наступного дня після виступу ліцензію організаторів  відкликали, а два дні музичного фестивалю, що залишилися, – які мали включати виступи як місцевих, так і міжнародних гуртів, – було скасовано.

Гілі розповідав, що малайзійська влада його “ненадовго ув’язнила” після його протесту на сцені.

22 жовтня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Медико-соціальні експертні комісії в Україні замінять новою європейською моделлю: цифровою і повністю прозорою.

Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) виявила під однією з лікарень у Бейруті підземний бункер, що належить терористичному угрупованню “Хезболла”, повідомив представник ЦАХАЛ, контр-адмірал Даніель Хагарі.

У соціальній мережі BlueSky виникли технічні проблеми після масових реєстрацій користувачів, які пішли з соцмережі X після рішення її власника Ілона Маска оновити функцію кнопки “Заблокувати” на платформі.

Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила, що США запровадять нові жорсткі санкції, спрямовані на стримування військових зусиль Росії в Україні, включаючи “посередників у третіх країнах, які постачають Росії критично важливі ресурси для її військових”.

Зірка американського серіалу “Спадкоємці” Гаррієт Волтер зіграє британську прем’єр-міністерку Маргарет Тетчер у драматичному серіалі “Браян і Маргарет”.