Правоохоронці Молдови попередили про плани РФ зірвати президентські вибори у країні

Джерело: Reuters

Поліція Молодови попередила про плани зірвати вибори президента країни – зокрема шляхом захоплення урядових будівель – злочинними угрупованнями під керівництвом Росії.

Вибори президента Молдови відбудуться 20 жовтня. Чинна лідерка країни Мая Санду також бере участь у виборах, сподіваючись здобути ще один президентський термін.

Одночасно з виборами у Молдові відбудеться і референдум на тему приєднання країни до Європейського Союзу. Урядовці вже звинувачують прокремлівських політиків у тому, що вони намагаються підкупити виборців, аби ті голосували проти членства у ЄС.

Очільник нацполіції Молдови Віорел Чернаутяну попередив, що інциденти, коли невідомі закидували фарбами громадські будівлі, були передвісником серйозніших подій.

“Ми дивимось на наміри таких людей. Мовиться не лише про дестабілізацію у країні чи масові безлади. Вони переслідують амбітніші цілі, аж до захоплення державних установ”, – сказав він.

Чернаутяну додав, що ті, хто стоять за вандалізмом, отримали по 5000 євро за один інцидент.

“Зрозуміло, що Росія це фінансує. Це відбувається не просто так. Ставки високі”, – наголосив він.

Раніше цього тижня Чернаутяну також повідомив, що понад 130 000 молдован були підкуплені мережею, яка фінансується з РФ, аби проголосувати прости членства у ЄС та за проросійських кандидатів. Лише у вересні Росія витратили на підкуп близько 15 000 000 доларів.

Очільником російської мережі називають бізнесмена-втікача Ілана Шора, якого минулого року заочно засудили за участь у розкраданні мільярда доларів з банків Молдови. Саме він очолив кампанію проти референдуму.

Минулого тижня правоохоронні органи Молдови повідомили, що затримали двох осіб після інцидентів із закиданням фарбою. Вони сказали, що ці чоловіки входили до групи з 20 осіб, які пройшли підготовку в Москві.

Цього тижня молдовський суд засудив сімох осіб до тюремного ув’язнення на строк до 3,5 років за масові заворушення під час антиурядових протестів минулого року.

Санду, яка звинуватила Росію в спробі повалити її, лідирує за опитуваннями громадської думки з підтримкою 27%. Ренато Усатий, який закликає до добрих відносин із Заходом і Росією, отримав 13%, а звільнений генпрокурор Олександр Стояногло, якого підтримує проросійська ліва опозиція, має 11%.

Опитування показують, що членство в ЄС на референдумі підтримують 56% виборців, а 34% виступають проти.

Найближчого вівторка, 9 липня, Україна опиниться серед найспекотніших країн Європи, повідомила синоптикиня Наталка Діденко. Водночас температура повітря по країні буде дуже контрастною – від приємної прохолоди на заході до справжнього пекла на сході.

У Чумацькому Шляху виявили сім зірок, що випромінюють тепло в інфрачервоному діапазоні, яке наразі неможливо пояснити жодним відомим природним процесом. Вчені припускають, що ці сигнали можуть бути слідами гіпотетичних “сфер Дайсона” – технологій, які використовують всю енергію зорі.

Президент Чехії Петр Павел вважає, що повномасштабна війна між Росією та Україною може затягнутися на роки, якщо темпи бойових дій залишаться такими ж. В інтерв’ю BBC він заявив, що попри втрати, російські війська змогли окупувати частину української території, але це відбулося високою ціною.

У США 26-річного новобранця Берегової охорони Скотта Раскана вважають героєм після того, як він допоміг врятувати понад 160 дітей із літнього табору під час катастрофічної повені в Техасі. Це була його перша справжня місія – і відбулася вона не в навчальному класі, а в реальній стихії, де рахунок ішов на життя.

У серіалі “Sex and The City” (в українському дубляжі – “Секс і Місто”) містера Біґа називали Суперменом. Його персонаж – втілення токсичного холостяка, якого обожнювала (й терпіла) Керрі Бредшоу – мав реального прототипа. Ним став Рональд Ґалотті, медіамагнат 90-х, колишній видавець Vanity Fair, Vogue і GQ. Колись він катався у лімузинах, вечеряв із Ліндою Євангелістою та Джанні Версаче. А тепер – ловить яструбів у своєму будинку на фермі в горах Вермонту.