Кадиров звинуватив російську владу у «розпалюванні ненависті» щодо мігрантів
Джерело: Рамзан Кадиров/Телеграм
Глава Чечні Рамзан Кадиров розкритикував російську владу за посилення міграційної політики, заявивши, що деякі заходи викликають “розчарування”, оскільки “зіштовхують Росію із сусідніми братніми регіонами”.
Міграційну політику якщо й міняти, то не так огидно, коли розлючено кидаються на всіх немісцевих, хто під руку попадеться. Затримують, водночас останнім часом ці заходи проводяться дуже жорстко, — наголосив Кадиров.
Він обурено додав, що пов’язані з міграцією проблеми в Росії виникли не з вини приїжджих і видворенням іноземців ці проблеми не вирішити.
Тут корінь через безладність тих, хто свого часу мав займатися питаннями, що перебувають у їхній компетенції, і оперативно реагувати на будь-які загострення. Ось тільки не було ніякого контролю, — скаржиться Кадиров.
Глава Чечні вважає, що російській владі варто налагодити “грамотну систему міграційного контролю, вибудувати правильну політику в цій сфері”, а не наражати на “безладну інквізицію” громадян інших країн.
Розпалюючи в суспільстві ненависть до мігрантів, ми нічого доброго не досягнемо, а, навпаки, лише посилимо ситуацію. Потрібно усунути причини, а не займатися їхніми наслідками, — продовжив він критикували владу РФ.
Посилення міграційної політики в Росії почалося після теракту в підмосковному “Крокус Сіті Холлі”, що стався 22 березня.
У вересні МВС повідомило, що з Росії виїхало понад 2 мільйони мігрантів. Тоді ж спікер держдуми РФ В’ячеслав Володін заявив, що нижня палата парламенту розробляє законопроект, який заборонить приїжджим привозити свої сім’ї до РФ.
Раніше глава Чечні Рамзан Кадиров висловив занепокоєння через реакцію російських ультранаціоналістів на стрілянину в “Крокус Сіті Холі”.
За його словами, масштаб атаки “набагато більший і глибший”, ніж сама атака, оскільки вороги Росії намагаються підірвати її, пропагуючи націоналізм. Кадиров заявив, що Росія завжди була багатонаціональною та багатоконфесійною країною, але “лжепатріоти” намагаються грати на емоціях людей і “закликають до фашистських методів”.
Водночас він пригрозив “короткою розмовою” з розпалювачами міжнаціонального конфлікту.
- Російські компанії почали масово шукати працівників у країнах Африки через тотальну нестачу робітників. Зокрема з початку 2024 року кількість вакансій для представників цього континенту зросла у десятки разів.
- За словами аналітиків Інституту вивчення війни, угруповання “Ісламська держава” несе відповідальність за теракт у “Крокус Сіті Холі” в Підмосков’ї.
- Напередодні стрілянини у Підмосков’ї Володимир Путін назвав попередження Заходу про можливі теракти “провокацією та шантажем”.
Провідний американський розважальний тижневик Variety розповів про нову стрічку оскароносного українського режисера Мстислава Чернова.
Пентагон планує збільшити обсяги закупівель ракет Patriot. Згідно з бюджетною заявкою на 2026 рік, армія просить виділити понад 1,3 млрд доларів на придбання 224 ракет. Згідно з документами, які супроводжують бюджетний запит на 2026 фінансовий рік, група військових високопосадовців, котра формує рекомендаційні вимоги до озброєння, збільшила план закупівлі Patriot з 3376 до 13 773 одиниць.
У США асоціації лікарів, медичних працівників і вчених подали позов до суду на керівників американських установ охорони здоров’я, зокрема на міністра-антивакцинатора Роберта Кеннеді-молодшого, через обмеження доступу до вакцин проти COVID-19 та підрив довіри населення до щеплень.
Компанія Mattel випустила першу в історії ляльку Barbie з цукровим діабетом першого типу.
Турецький суд заблокував доступ до частини контенту чат-бота Grok, розробленого компанією xAI Ілона Маска. Влада заявила, що чат-бот генерує відповіді, що ображають президента Реджепа Таїпа Ердогана, засновника сучасної Туреччини Мустафу Кемаля Ататюрка та релігійні цінності.