Франція доставить в Україну винищувачі Mirage 2000 на початку 2025 року
Джерело: Себастьян Лекорню/X
Франція доставить винищувачі Mirage 2000 в Україну у першому кварталі 2025 року, про що повідомив міністр збройних сил Франції Себастьян Лекорню.
За його словами, їх обладнають новою технікою для повітряно-земляного бою та захисту від радіоелектронної боротьби.
Також триває підготовка українських пілотів та механіків.
Mirage 2000D оптимізований для польотів на малих висотах та наземної атаки/підтримки та може нести блоки електронної розвідки ASTAC, удосконалені блоки лазерного наведення, а також запускати крилаті ракети SCALP-EG/Storm Shadow та бомби з лазерним наведенням.
3 вересня 2023 року президент Володимир Зеленський заявив, що під час розмови з главою Франції досяг “дуже важливої домовленості про навчання українських пілотів”. Франція має французькі військові літаки Rafale і реактивні літаки Mirage 2000.
Міністерство закордонних справ Франції заявило, що посилить військову підтримку України, зокрема у зміцненні можливостей протиповітряної оборони.
Довідка. Mirage 2000 — французький багатоцільовий винищувач, який в 1970-х роках розробила фірма “Dassault Aviation”. Основний бойовий літак військово-повітряних сил Франції наприкінці XX — на початку XXI століття. Прийнятий на озброєння армій декількох країн Азії, Європи і Латинської Америки.
- Франція модифікує частину винищувачів Mirage 2000-5F, призначених для України, для ураження наземних цілей.
Глава МЗС Андрій Сибіга провів зустріч з державним секретарем США Марком Рубіо та сенатором Ліндсі Гремом в Анталії.
Повномасштабний наступ Росії на Україну обходиться російській армії дедалі більшою ціною. Вже зараз росіяни зазнали найбільших втрат із часів Другої світової війни.
Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.
Країни НАТО обговорюють нову ціль оборонних витрат — 5% валового внутрішнього продукту до 2032 року. Як повідомляють дипломатичні джерела, ініціативу мають розглянути міністри закордонних справ країн Альянсу на зустрічі 14–15 травня. Кінцевою метою є узгодження нових стандартів до саміту в Гаазі у червні.