КНДР прагне якнайшвидше стати ядерною та військовою наддержавою — Кім Чен Ин

Джерело: Reuters

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин заявив, що його країна прискорить кроки до того, щоб стати військовою та ядерною наддержавою і не виключатиме її використання, якщо на них нападе ворог, повідомило у вівторок державне інформаційне агентство KCNA.

Кім вдруге за тиждень згадав президента Південної Кореї Юн Сук Йоля.

“Юн Сук Йоль у своїй промові зробив несмачний і вульгарний коментар про кінець республіки, і це свідчить про те, що він повністю поглинений своєю сліпою вірою в силу свого господаря”, — заявив Кім, маючи на увазі альянс Південної Кореї з США.

Він додав, що КНДР “не має наміру атакувати Південну Корею”, а лише захищатиметься у разі нападу.

“Щоразу, коли я висловлював нашу позицію щодо застосування військової сили, я чітко і послідовно використовував кваліфікацію “якщо”. Якщо вороги спробують застосувати силу проти нашої країни, збройні сили Республіки без вагань застосують всю наступальну силу”, – сказав він.

Кім Чен Ин наголосив, що “кроки до того, щоб стати військовою наддержавою та ядерною державою, прискоряться”.

Північна Корея десятиліттями переслідувала програму створення ядерної зброї і, як вважають, має достатньо матеріалів, що розщеплюються, щоб створити десятки одиниць зброї. Також вона провела шість підземних ядерних випробувань.

Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.

Життя британських монархів – це не лише урочистості й титули, а й постійна загроза безпеці. У 1980–90-х роках члени королівської родини неодноразово ставали мішенню замахів, спроб викрадення та нападів божевільних. Цей тиск особливо гостро відчувала принцеса Діана – одна з найвідоміших і найбільш переслідуваних ЗМІ жінок свого часу.

Національний інститут раку США (NCI), один з головних центрів боротьби з онкологією у світі, переживає масштабну кризу. Після десятиліть підтримки з боку обох політичних таборів і значного прогресу в зниженні смертності від раку, інститут опинився в епіцентрі різких скорочень, кадрових чисток та адміністративного хаосу – наслідків рішень адміністрації Дональда Трампа.

У Китаї вчені навчилися вставляти мікроконтролери прямо в мозок бджіл, щоб керувати їхнім польотом. Такі “кіборги” можуть стати новим інструментом для військової розвідки або пошукових операцій після катастроф.

Митні надходження до бюджету США за підсумками перших дев’яти місяців 2025 року вперше в історії перевищили $100 мільярдів. Такі дані оприлюднило Міністерство фінансів США у щомісячному бюджетному звіті.