До проєкту «Хочу жить» звернулися понад 40 000 росіян

Джерело: проєкт “Хочу жить”

За два роки проєкт “Хочу жить”, завдяки якому російські військові можуть добровільно здатись в полон, отримав 40 157 звернень. Їхня кількість продовжує зростати, попри протидію з боку російських спецслужб.

Операції з евакуації російських військовослужбовців, які добровільно здалися, проводяться регулярно, в середньому кожні два дні.

“Проєкт “Хочу жить” – це гарантія збереження життя тих росіян, яких кремлівський режим ставить перед вибором: померти під вогнем українських військових або бути обнуленим своїми ж за небажання гинути”, – йдеться у повідомленні.

  • Речник проєкту Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими “Хочу жить” Віталій Матвієнко повідомив, що за два роки існування сайтом ініціативи скористалися 48 мільйонів разів з території Росії.

7 січня відбулося голосування за членів Громадської антикорупційної ради при Міноборони. В онлайн-голосуванні взяли участь 101 215 громадян України.

Державний секретар США Ентоні Блінкен завершив візит до Японії, подякувавши Токіо за підтримку України. У межах візиту він зустрівся з прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою, з яким обговорив значний прогрес у двосторонніх відносинах між країнами.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 7 січня. З початку доби відбулося 159 бойових зіткнень.

7 січня президент Володимир Зеленський підписав закон №4156-Х, котрий передбачає формування списку організацій, що становлять загрозу національній безпеці України, зокрема через зв’язки із терористичними групами чи особами, засудженими за тероризм.

7 січня Печерський райсуд Києва продовжив до 7 березня запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для підозрюваного у державній зраді нардепа Євгенія Шевченка без права внесення застави.