До проєкту «Хочу жить» звернулися понад 40 000 росіян

Джерело: проєкт “Хочу жить”

За два роки проєкт “Хочу жить”, завдяки якому російські військові можуть добровільно здатись в полон, отримав 40 157 звернень. Їхня кількість продовжує зростати, попри протидію з боку російських спецслужб.

Операції з евакуації російських військовослужбовців, які добровільно здалися, проводяться регулярно, в середньому кожні два дні.

“Проєкт “Хочу жить” – це гарантія збереження життя тих росіян, яких кремлівський режим ставить перед вибором: померти під вогнем українських військових або бути обнуленим своїми ж за небажання гинути”, – йдеться у повідомленні.

  • Речник проєкту Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими “Хочу жить” Віталій Матвієнко повідомив, що за два роки існування сайтом ініціативи скористалися 48 мільйонів разів з території Росії.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.

Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні. 

В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.

У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.