Портрет Вінстона Черчилля, викрадений з канадського готелю, знайшли в Італії

Джерело: The Guardian
Портрет легендарного британського прем’єр-міністра Вінстона Черчилля під назвою “Лев, що реве”, який був викрадений з готелю в Оттаві, знайшли в Італії.
Як розповіли у виданні, портрет подарував готелю покійний канадський фотограф вірменського походження Юсуф Карш. Він зробив його після того, як британський лідер виступив перед канадським парламентом у 1941 році, ставши символом непокори Великої Британії у Другій світовій війні.
У серпні 2022 року персонал готелю помітив, що фотографію, яка висіла в читальному залі поруч із головним фоє, замінено підробкою. Через два роки за допомогою порад громадськості й судово-медичних розшуків вдалося знайти викрадача. Ним виявився 43-річний чоловік, який живе за 370 км на захід від Оттави. А сам портрет знайшли у Генуї, Італія.
“Портрет продали через аукціонний дім у Лондоні покупцеві в Італії. Ніхто з них не знав, що твір крадений”, – заявили в поліції.
Підозрюваного затримали у квітні та звинуватили в крадіжці, підробці документів та збутті краденого.
“Ми в захваті від того, що культовий портрет “Лев, що реве” повертається до свого законного дому в Fairmont Chateau Laurier. Цей портрет є не лише незамінним витвором мистецтва, але й важливою частиною історії нашого готелю”, – прокоментувала генеральна менеджерка готелю Женев’єва Дюма.
За даними видання, Карш і його дружина, втікаючи від геноциду вірмен до Канади, прожили в готелі 18 років. У нього також була студія до 1992 року. Серед героїв інших його портретів були Мартін Лютер Кінг-молодший, Ернест Гемінгвей і королева Єлизавета II.
Згідно з історичними даними, Карш вирвав сигару з рота Черчилля перед тим, як зробити його портрет, що змусило британського прем’єра насупитися. Зображення є найбільш знаковим для Черчилля і дуже поширеним. Саме воно з’явилося на британській купюрі в п’ять фунтів.
- Професійна дизайнерка Бекка Сеговія, котра вже 10 років поспіль відтворює зовнішність відомих історичних постатей, взялася за портрет французької воїтельки Жанни д’Арк.
Данія стане першою європейською країною, яка закріпить за людиною авторське право на її зовнішність, риси обличчя та голос. Такий крок спрямований на боротьбу з дипфейками — реалістичними фото- й відеоматеріалами, створеними штучним інтелектом без згоди людини.
У четвер, 3 липня, у віці 76 років померла акторка театру та кіно, заслужена артистка України Тетяна Шеліга.
В Україні 3 липня відзначають День зенітних ракетних військ Повітряних сил Збройних сил України.
У UAnimals нагадали, що війна Росії проти України завдає масштабної шкоди не лише людям, а й природі та екосистемам країни.
Активісти руху “Жовта Стрічка” повідомляють про суттєве збільшення випадків кишкових інфекцій серед дітей на тимчасово окупованих територіях Запорізької, Херсонської та Луганської областей.