Портрет Вінстона Черчилля, викрадений з канадського готелю, знайшли в Італії

Джерело: The Guardian

Портрет легендарного британського прем’єр-міністра Вінстона Черчилля під назвою “Лев, що реве”, який був викрадений з готелю в Оттаві, знайшли в Італії.

Як розповіли у виданні, портрет подарував готелю покійний канадський фотограф вірменського походження Юсуф Карш. Він зробив його після того, як британський лідер виступив перед канадським парламентом у 1941 році, ставши символом непокори Великої Британії у Другій світовій війні.

У серпні 2022 року персонал готелю помітив, що фотографію, яка висіла в читальному залі поруч із головним фоє, замінено підробкою. Через два роки за допомогою порад громадськості й судово-медичних розшуків вдалося знайти викрадача. Ним виявився 43-річний чоловік, який живе за 370 км на захід від Оттави. А сам портрет знайшли у Генуї, Італія.

“Портрет продали через аукціонний дім у Лондоні покупцеві в Італії. Ніхто з них не знав, що твір крадений”, – заявили в поліції.

Підозрюваного затримали у квітні та звинуватили в крадіжці, підробці документів та збутті краденого.

“Ми в захваті від того, що культовий портрет “Лев, що реве” повертається до свого законного дому в Fairmont Chateau Laurier. Цей портрет є не лише незамінним витвором мистецтва, але й важливою частиною історії нашого готелю”, – прокоментувала генеральна менеджерка готелю Женев’єва Дюма.

За даними видання, Карш і його дружина, втікаючи від геноциду вірмен до Канади, прожили в готелі 18 років. У нього також була студія до 1992 року. Серед героїв інших його портретів були Мартін Лютер Кінг-молодший, Ернест Гемінгвей і королева Єлизавета II.

Згідно з історичними даними, Карш вирвав сигару з рота Черчилля перед тим, як зробити його портрет, що змусило британського прем’єра насупитися. Зображення є найбільш знаковим для Черчилля і дуже поширеним. Саме воно з’явилося на британській купюрі в п’ять фунтів.

13 січня президент Володимир Зеленський підписав указ №24/2025 про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 січня 2025 року “Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”.

13 січня президент Володимир Зеленський повідомив про результати розмови главою Франції Емманюелем Макроном.

У 2023 році Кремль отримав близько 3 мільярдів євро у вигляді податкових надходжень від компаній Євросоюзу, котрі ведуть діяльність у Росії.

У 2019 році Росія організувала розсилку фейкового листа, адресованого сенатору США Тому Коттону, з пропозицією придбати Гренландію.

13 січня, в останній тиждень на посаді президента США Джо Байден виступив з промовою про свою зовнішньополітичну спадщину. Під час своєї промови Байден виокремив події в Україні, нагадавши главі РФ Володимиру Путіну, що попри цілі його повномасштабного вторгнення, він не зміг досягти бажаного.