«Одразу почав вникати в суть»: Олега Ляшка призначили комбатом безпілотних систем
Джерело: 11-й армійський корпус Сухопутних сил ЗСУ/Facebook
Колишній народний депутат Олег Ляшко став командиром батальйону безпілотних систем у 63-ій окремій механізованій бригаді, повідомили в 11 армійському корпусі Сухопутних сил ЗСУ.
Там кажуть, що він себе добре зарекомендував:
“Щодо безпілотних систем, він одразу почав глибоко вникати в їхню суть та роль на полі бою, розуміючи їхню важливість. Під час його перебування на посадах, пов’язаних із безпілотними системами, організовано роботу з відбиття значної кількості механізованих штурмів, знищено сотні одиниць техніки та живої сили противника. У вересні ББС 63-ї ОМБР увійшов до топ-10 підрозділів за ефективністю серед підрозділів та з’єднань Збройних Сил України щодо ураження живої сили, військової техніки та інших засобів противника з використанням безпілотних систем“.
Напередодні командир підрозділу розвідки Сухопутних військ ЗСУ Денис Ярославський оприлюднив витяг із наказу, де йшлося про призначення Ляшка.

Денис Ярославський/Facebook
“Ну ось і мобілізація піде за планом і мотивацію хлопцям на нулі підніму, особливо тим, хто всю війну по 2-3 лінії фронту в сержантах ходить, не маючи жодної нагороди! А якщо чесно, мене всерйоз починає турбувати те, що відбувається. Як вам таке просування по службі: лейтенант Ляшко О.В. (треба віддати належне, іноді приїжджав на КСП (контрольний спостережний пункт – ред.) і тусувався для звітності), призначений командиром батальйону в одну з бригад (підполковницька посада). Прагніть“, – прокоментував Ярославський.
- У ЗСУ повідомили, що капітан першого рангу Роман Гладкий, призначений начальником штабу Командування Сил безпілотних систем, має необхідний досвід і освіту.
- СБУ не перевіряла очільника штабу командування Сил безпілотних систем ЗСУ Романа Гладкого перед його призначенням. Згідно з законом, його призначає міністр оборони за поданням Головнокомандувача ЗСУ.
- 10 червня полковника Вадима Сухаревського призначили командувачем Сил безпілотних систем Збройних Сил України.
26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.