Вадима Сухаревського призначили командувачем Сил безпілотних систем ЗСУ

Джерело: пресслужба Генерального штабу ЗСУ

10 червня полковника Вадима Сухаревського призначили командувачем Сил безпілотних систем Збройних Сил України.

Відповідно до наказу Міністра оборони України від 10 червня 2024 року полковника Вадима Сухаревського призначено командувачем Сил безпілотних систем Збройних Сил України, — зазначено у повідомленні.

Зауважимо, 6 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ, який розпочав створення у наших Силах оборони окремого роду сил – Сил безпілотних систем.

Новий рід сил створили з метою нарощування можливостей ЗСУ у сфері використання безпілотних та роботизованих повітряних, морських та наземних систем та забезпечення готовності до застосування таких систем.

Тоді Зеленський постановив уряду із залученням Генерального штабу Збройних Сил України опрацювати питання щодо створення у структурі Збройних Сил України Сил безпілотних систем як окремого роду сил та за результатами опрацювання внести відповідні пропозиції на розгляд Ради національної безпеки і оборони України.

Вже 7 травня Кабінет міністрів схвалив проєкт указу Президента України про введення в дію рішення РНБО щодо створення у структурі Збройних сил окремого роду військ – Сил безпілотних систем.

Документ був напрацьований Міністерством оборони України спільно з Генеральним штабом з метою нарощування оборонних можливостей для відбиття російської агресії.

За словами міністра оборони, створення Сил безпілотних систем є важливим кроком на шляху до підвищення обороноздатності України та гарантування безпеки держави у сьогоднішніх геополітичних умовах.

Стало відомо, що відтепер держава зможе закуповувати безпілотники іноземних виробників через систему Prozorro.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.