Страти українських військових є цілеспрямованою політикою Росії — Генпрокурор

Джерело: La Libre

Генеральний прокурор України Андрій Костін повідомив, що у 2024 році зафіксовано збільшення кількості страт українських військовополонених, які здійснюють російські військові. За його словами, це є системною та цілеспрямованою політикою Росії.

Костін наголосив, що ці дії не є поодинокими інцидентами, а мають організований характер. Він навів приклад наявного аудіозапису, на якому російський офіцер віддає наказ не брати полонених, а вбивати українських військових на полі бою.

Також генпрокурор підкреслив, що катування та страти українських військовополонених російська сторона використовує як засіб ведення війни з метою залякування та знищення українців. За його даними, більшість російських солдатів, яких підозрюють у скоєнні воєнних злочинів, засуджено заочно.

Одним із головних завдань правосуддя, за словами Костіна, є притягнення до відповідальності Росії, її керівництва, включно з президентом та прем’єр-міністром, за організацію повномасштабного вторгнення в Україну. На сьогодні вже задокументовано понад 140 тисяч воєнних злочинів.

Костін також зазначив, що Міжнародний кримінальний суд не має юрисдикції для розв’язання цього питання, тому Україна співпрацює з близько 40 країнами над розробкою правової формули. Він додав, що у разі, якщо президент Росії Володимир Путін наважиться відвідати саміт G20 у Бразилії, – його мають  заарештувати відповідно до виданого ордера на арешт. Відмова виконати цей ордер лише посилить позиції Росії, тому всі надії покладаються на незалежність бразильської судової системи.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.