Укргідроенерго вирішило поки що не судитися з Росією через підрив Каховської ГЕС

Джерело: ПрАТ “Укргідроенерго

Укргідроенерго тимчасово вирішило не подавати судовий позов проти Росії за компенсацію збитків, спричинених підривом Каховської ГЕС. Компанія скасувала тендер на юридичне представництво в міжнародному арбітражі вартістю 365 млн грн.

У повідомленні зазначено, що рішення про скасування тендеру прийнято для того, щоб узгодити дії з національною стратегією України. Метою стратегії є притягнення Росії до відповідальності за збитки, завдані об’єктам критичної інфраструктури, та забезпечення відшкодування цих втрат. Додатково плануються консультації з цього питання.

Укргідроенерго підкреслює, що Росія повинна буде компенсувати всі збитки, завдані війною, зокрема руйнування Каховської ГЕС і понад 140 ракетних ударів по інших об’єктах компанії.

Довідка. 6 червня 2023 року російські військові підірвали Каховську ГЕС, що призвело до затоплення низки населених пунктів, частина з яких знаходиться на тимчасово окупованих територіях. Пізніше, 18 липня 2023 року, Кабінет міністрів України ухвалив рішення про запуск проєкту з відбудови Каховської ГЕС, але у серпні того року казали, що станція більше не підлягає відновленню.

Читайте також: Рік тому російські окупанти підірвали Каховську ГЕС — як це було

Керівник “Укргідроенерго” прогнозував, що внаслідок руйнування утвориться болото на місці водосховища, а екологи казали, що вже цю територію вкривають ліси верби. У 2024 році Росія продовжила завдавати ударів по інших гідроелектростанціях компанії. На сьогодні немає ГЕС, яку б не атакували росіяни.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.

Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні. 

В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.

У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.