Уряд затвердив постанову про експериментальний проєкт з відбудови Каховської ГЕС
Джерело: прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Сьогодні, 18 липня, Кабінет міністрів України затвердив постанову про експериментальний проєкт з початку відбудови Каховської ГЕС, яку підірвали російські окупанти.
Проєкт розрахований на два роки. На першому етапі планується спроєктувати всі інженерні конструкції, а також підготувати необхідну базу для відновлення.
За словами Дениса Шмигаля, другий етап розпочнеться після деокупації територій, де розташована ГЕС. Він передбачає власне будівельні роботи.
Координуватиме проєкт Міністерство економіки, а замовником робіт буде “Укргідроенерго”.
“Відбудова Каховської гідроелектростанції примножить економічний потенціал України як в аграрній, так і в енергетичній сфері”, – резюмував Денис Шмигаль.
Раніше міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що після повної деокупації Херсонської області на місці Каховської ГЕС, яку росіяни підірвали, збудують нову гідроелектростанцію.
Очільник Міненерго зазначив, що терористичний акт росіян повністю знищив Каховську ГЕС. Тому там неможливо провести ремонтні роботи або щось доробити.
“Але це не означає, що ми не будемо будувати нову станцію. До того ж, я впевнений, що ми це обов’язково зробимо після деокупації наших територій. І це буде сучасна станція, у будівництві якої візьмуть участь багато партнерів із найкращими технологіями в цій галузі”, – розповів Герман Галущенко.
- Внаслідок підриву російськими окупантами дамби Каховської гідроелектростанції фактично знищено всю рибу у водосховищі. Загалом втрачено щонайменше 11 388,3 тонни риби.
- Внаслідок підриву Каховської ГЕС оголилися приблизно 150 гектарів узбережжя острова Хортиця в Запоріжжі – ділянки пляжів та плавнів, розповів Суспільному завідувач відділу охорони природи Національного заповідника “Хортиця” Михайло Муленко.
Україна та Європейський Союз не можуть бути “заручниками” окремою групи польських далекобійників, які блокують польсько-український кордон на знак протесту проти конкуренції з боку українських перевізників, заявила єврокомісарка з питань транспорту.
Міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна допустив закриття кордону з Росією. Раніше глава відомства заявляв, що закривати прикордонні переходи поки зарано.
Росії не вдалося увійти до членів виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї, до повноважень якої входить, зокрема вжиття заходів стосовно держав-порушниць.
29 листопада генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що з початку повномасштабної війни втрати російської армії перевищили 300 тисяч осіб.
Після почату повномасштабного вторгнення РФ на територію України фінська компанія HD-Parts експортувала в Росію запчастини для вантажних автомобілів на мільйони євро.