Казахстан вирішив утриматися від членства у БРІКС
Джерело: Tengrinews
Казахстан вирішив утриматися від членства в БРІКС у найближчому майбутньому, хоча пропозиції щодо вступу країни активно розглядаються. Про це повідомив радник президента Казахстану Берік Уалі, зазначивши, що пропозиції щодо приєднання ретельно аналізуються з огляду на національні інтереси.
Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв отримав запрошення виступити на розширеному засіданні саміту БРІКС, який відбудеться 23-24 жовтня у Казані у форматі “аутріч”. Уалі підтвердив участь Токаєва в цьому заході.
За словами радника, рішення утриматися від подання заявки на членство пов’язане з багатоступеневим процесом розгляду питання про приєднання, а також з іншими чинниками, пов’язаними з перспективами розвитку цієї організації.
Щодо зовнішньополітичних пріоритетів, Уалі підкреслив, що президент Токаєв неодноразово висловлював підтримку Організації Об’єднаних Націй як універсальної платформи для обговорення міжнародних проблем.
Для порівняння, інші країни нещодавно подали заявки на вступ до БРІКС. Шрі-Ланка, Куба, Азербайджан, а також Туреччина виявили зацікавленість у приєднанні.
БРІКС об’єднує Бразилію, Росію, Індію, Китай та Південну Африку. У 2023 році до складу групи приєдналися Іран, Об’єднані Арабські Емірати, Ефіопія та Єгипет. Саудівська Аравія також отримала запрошення, але поки що не зробила кроків для вступу.
- Таліби, котрі перебувають при владі в Афганістані, направили Москві письмову заявку керівника політичного крила забороненого в Росії терористичного руху “Талібан” Абдули Гані Барадара на участь у саміті БРІКС у Казані, який відбудеться у жовтні.
- Президент РФ Володимир Путін провів перемовини з президентом Ірану Масудом Пезешкіаном у межах візиту до Туркменістану. Під час перемовин Путін запросив Пезешкіана на саміт БРІКС у російській Казані 22-24 жовтня. Іранський лідер його пропозицію прийняв.
- Азербайджан у серпні офіційно подав заявку на вступ до організації БРІКС під головуванням РФ. Інформацію підтвердив прессекретар МЗС країни Айхан Гаджізаде.
- У вересні Туреччина офіційно подала заявку на приєднання до групи країн, що розвиваються, БРІКС, прагнучи розширити свій глобальний вплив і зміцнити зв’язки за межами традиційних західних союзників. Згідно з анонімними джерелами, рішення Анкари викликане переконанням, що геополітичний центр тяжіння зміщується від розвинутих економік.
Президент США Дональд Трамп продовжив роботу застосунку TikTok у країні ще на 75 днів, висловивши надію на співпрацю з Китаєм.
У Сербії закликають до проведення незалежного розслідування повідомлень про використання забороненої звукової зброї проти натовпу під час мирного мітингу 15 березня. Влада це категорично заперечує.
Попри незначне зниження цін, курячі яйця залишаються дорогими для багатьох американців. Напередодні Великодня споживачі шукають альтернативи: у соцмережах популярності набирають відео, де замість традиційних яєць фарбують зефір, картоплю та навіть цибулю.
У п’ятницю, 4 квітня в Києві відбулися зустрічі представників Франції, Великої Британії та України щодо розміщення військового контингенту. Президент України Володимир Зеленський поділився підсумками зустрічі.
Національний фонд гуманітарних наук США (National Endowment for the Humanities) припинив фінансування видавничої програми Українського наукового інституту Гарвардського університету, в рамках якої публікувались книги українських авторів в англійському перекладі.