ЄС надає €3 млн для моніторингу українських АЕС

Джерело: пресслужба Міністерства енергетики

16 жовтня Європейська комісія погодила надання 3 млн євро для роботи моніторингових місій МАГАТЕ на атомних електростанціях України. Кошти планують використати також для місій на підстанціях, що є критичними для забезпечення роботи АЕС.

Зауважується, що кошти виділили в межах Європейського інструменту міжнародного співробітництва у сфері ядерної безпеки.

Єврокомісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон під час засідання Ради міністрів ЄС пояснила, що російські атаки на критично важливі для роботи українських АЕС підстанції створюють серйозні загрози.

Ми підтримуємо роботу місій МАГАТЕ на таких підстанціях, і для забезпечення відповідних потреб виділяємо 3 млн євро, – додала вона.

Своєю чергою, міністр енергетики Герман Галущенко наголосив, що міжнародна увага до цього питання на найвищому рівні є надзвичайно важливою, адже такі атаки є прямою загрозою ядерній безпеці, наголосив він.

Ми готуємося до ще однієї складної зими, адже рівень та інтенсивність російських атак зростають. Водночас завдяки, зокрема, і вашій підтримці, що надається як напряму обладнанням, так і через механізми Фонду підтримки енергетики України, ми імплементуємо концепцію децентралізованої розподіленої генерації, встановлюємо газові турбіни і газопоршневі установки, що допоможуть нам забезпечити електро- та теплопостачання у випадку відключень електроенергії, – заявив міністр.

Важливу роль для балансування системи під час ОЗП також відіграватиме імпорт електроенергії. Міністр висловив сподівання на якнайшвидше ухвалення рішення ENTSO-E щодо збільшенням максимальної пропускної спроможності імпорту електроенергії з країн Європейського Союзу.

Окремо учасники засідання обговорили питання посилення захисту енергооб’єктів. Галущенко наголосив, що найкращим захистом для енергосектору є системи протиповітряної оборони.

Резюмуючи, очільник відомства закликав європейських міністрів обговорити посилення санкцій щодо агресора, які б змусили РФ припинити атаки проти цивільної енергетичної інфраструктури.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.