Засідання «Рамштайна» під головуванням Байдена відбудеться у листопаді

Джерело: брифінг у Білому домі

Засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” під головуванням президента США Джо Байдена відбудеться в листопаді в онлайн-форматі, повідомила речниця Білого дому Карін Жан-П’єр.

Лідери країн не збиратимуться у Німеччині, як планували раніше.

Лідери країн зобов’язалися спільно активізувати планування оборонної допомоги, щоб гарантувати, що Україна має обладнання, необхідне для перемоги. У межах цих зусиль у листопаді президент Байден проведе віртуальну зустріч на рівні лідерів Контактної групи з питань оборони України, де партнери додаткову допомогу для України, – повідомила речниця.

Зауважимо, засідання у форматі “Рамштайн”, на якому мали обговорити допомогу Україні, перенесли через те, що президент США Джо Байден скасував запланований візит за кордон.

Раніше ЗМІ повідомляли, що на зустрічі “Рамштайн” союзники запропонують Україні конкретні кроки щодо вступу в НАТО.

Довідка. Формат “Рамштайн” – серія дипломатичних зустрічей міністрів оборони кількох десятків країн світу для синхронізації та прискорення надання озброєння Україні для протистояння російському повномасштабному вторгненню та обговорення питань підтримки України після закінчення війни.

Формат названо на честь авіабази США “Рамштайн” у Німеччині, де відбулася перша зустріч у квітні 2022 року. Зазвичай, у засіданнях беруть участь міністри оборони країн-учасниць.

Точна кількість країн, що беруть участь у зустрічах, може змінюватися з часом. Зазвичай, це кілька десятків країн, включаючи як членів НАТО, так і нейтральні країни.

Варто зауважити, що не всі країни-учасниці надають військову допомогу. Деякі держави надають гуманітарну допомогу чи підтримують Україну політично.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.

Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні. 

В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.

У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.