Як світ відреагував на «план перемоги» Зеленського: реакція соцмереж та ЗМІ
Джерело: Букви
Вчора, 16 жовтня, Президент України Володимир Зеленський у Верховній Раді представив українцям свій “план перемоги”. У соцмережах вже відреагували на документ.
Загалом план містить п’ять ключових пунктів:
- Запрошення України в НАТО.
- Зміцнення оборони: продовження операцій на території РФ, спільне з партнерами збиття російської авіації, розширення використання українських БпЛА і ракет, зняття обмеження на використання зброї по території РФ, доступ до розвідданих партнерів.
- Розміщення комплексного неядерного пакету стримування, який захистить Україну від агресії РФ.
- Розвиток стратегічно-економічного потенціалу України та посилення санкцій.
- Після закінчення війни українські військові можуть застосовувати свій досвід для зміцнення оборони НАТО та Європи. Контингент США зможуть замінити українські військові.
Зеленський додав, що другий, третій та четвертий пункти мають таємні додатки, які презентували партнерам.
Низка світових ЗМІ прокоментували документ. Зокрема у виданні The New York Times зазначили, що “план Зеленського” спрямований насамперед на те, щоб “заспокоїти українців і згуртувати суспільство навколо ідеї, що Київ може змінити ситуацію на полі бою”.
В NYT додали, що пропозиція Зеленського значною мірою покладається на збільшення допомоги Заходу і поки це викликало “прохолодну реакцію союзників”.
В Newsweek наголосили, що “жодна країна публічно не схвалила чи не прокоментувала здійсненність плану”. У виданні додали, що Зеленський, прагне зміцнити стратегію до того, як новий президент США складе присягу, однак “українські посадовці визнають, що жоден з кандидатів не гарантує кращого результату для Києва, незалежно від того, чи переможе віцепрезидентка Камала Гарріс, чи колишній президент Дональд Трамп”.
За даними ЗМІ, звернення Зеленського у ВР було розцінене багатьма українцями як спроба “продати” його послання вдома та заспокоїти націю, де втома від війни зростає“.
Видання також цитує генерала Чарльза Брауна, голову Об’єднаного комітету начальників штабів військ США, котрий сказав, що “план перемоги” повторює деякі з попередніх закликів України збільшити військову допомогу.
Минулого місяця газета Wall Street Journal процитувала офіційних осіб США, які заявили, що адміністрація Байдена була стурбована тим, що плану не вистачає комплексної стратегії, і він є не більш ніж переукомплектованим запитом на отримання додаткової зброї та скасування обмежень на використання далекобійної зброї.
Аналітики як в Україні, так і на Заході також припускають, що Білий дім прагне показати, що він хоче уникнути подальшої ескалації з Росією напередодні президентських виборів у США.
“Національний дух поступово руйнується під вагою зростаючої кількості загиблих, суперечливого закону про мобілізацію та нескінченних російських нападів на українську територію. Все більше з’являється думка, що будь-яка мирна угода повинна передбачати поступку території Україною в обмін на гарантії безпеки. Проте [в плані] не було й натяку на компроміс, щоб наблизити кінець війни”, – йдеться в статті BBC.
Новий генсек НАТО Марк Рютте також прокоментував план, назвавши його “сильним сигналом” з Києва.
“Це не означає, що я тут можу сказати, що підтримую весь план – це було б трохи складно, тому що є багато питань, які ми повинні краще зрозуміти. Але я абсолютно впевнений, що в майбутньому Україна приєднається до нас [НАТО]”, – сказав він.
Про “план перемоги” Зеленського висловився і аналітик Bild Юліан Рьопке. За його словами, у плані немає жодного пункту, який міг би реально привести до перелому на полі бою.
“Вступу до НАТО не буде, дозволу на удари вглиб РФ західною зброєю не буде, спільної ППО проти російської авіації не буде. А про повне звільнення країни навіть не згадується. Немає слів“, – написав він.
Водночас посолка США при НАТО Джуліан Сміт заявила, що Альянс не планує запрошувати Україну у найближчому майбутньому.
“Позиція НАТО стосовно майбутнього членства України в Альянсі дуже чітка. Ми заявили цього літа на ювілейному 75-му саміті НАТО у Вашингтоні, що Україна перебуває на незворотному шляху до членства і стане членом Альянсу. Зараз ми не перебуваємо на тому етапі, коли Альянс обговорює надання запрошення Україні в короткостроковій перспективі”, – сказала вона.
В Росії також прокоментували “план перемоги” заявивши, що Україні потрібно “протверезіти”. Речник Кремля Дмитро Пєсков сказав, що війна може завершитися тільки тим, щоб Україна “усвідомила безглуздість політики, яку вона проводить”.
Користувачі соцмереж теж відреагували на “план” й вже зробили меми на цю тему.
- Президент України Володимир Зеленський зустрівся з двопартійною делегацією Сенату США на чолі з лідером демократів та республіканців у сенаті Чаком Шумером і Мітчем Макконнеллом та ознайомив їх із ключовими пунктами плану перемоги.
- Президент України Володимир Зеленський в четвер, 17 жовтня, повідомив, що прямує до Брюсселю, де відбудеться спеціальне засідання Європейської ради.
Ввечері 26 грудня російські війська завдали ракетного удару по Запоріжжю, поціливши по промисловій інфраструктурі міста, повідомив голова ОВА Івн Федоров.
Видобуток російського “Газпрому” у 2024 році збільшиться на 61 мільярд кубометрів, до близько 416 мільярдів кубометрів газу, заявив глава компанії РФ Олексій Міллер.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 26 грудня. З початку доби відбулося 164 бойових зіткнення.
ГУР МО та Центр протидії дезінформації РНБО запускають новий розділ “Рупори кремля” порталу War & Sanctions з переліком російських пропагандистів та медіаменеджерів.
Народний депутат Олександр Куницький, котрий нині вже три місяці перебуває за межами України, оформив відрядження до США у період з 21 по 28 вересня 2024 року. За мету поїздки вказали “поглиблення українсько-американської міжпарламентської співпраці”. Однак, з того часу до України нардеп від фракції “Слуга народу” так і не повернувся, з’ясували журналісти.