«Нічого нового в ньому немає»: президент Литви про «план перемоги» Зеленського

Джерело: Delfi, Європейська правда

Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що він не побачив нічого нового в “плані перемоги” України. За його словами, багато з пунктів документа є аспектами, щодо яких члени ЄС досі не домовились.

“Там немає нічого нового. Є те, що ми хотіли зробити, але не змогли, на Вільнюському саміті з приводу запрошення України стати членом НАТО, після цього те ж саме повторилося у Вашингтоні. Ще є пункт про дозвіл атакувати російські військові об’єкти на її території, ми цього теж не зробили. Третій пункт – постачання озброєння дальнього радіуса дії та іншого обладнання, дуже конкретного. Поки що ми цього не робимо, ми далекі від перемоги. Це причинно-наслідкові зв’язки, що само собою зрозуміло”, – сказав Науседа.

Він вважає, що більшість пунктів – це те, про що західних партнерів просили й раніше, але ті досі цього не зробили.

“Деякі рішення залежать від Сполучених Штатів Америки, багато рішень також пов’язані з нашими рішеннями – рішеннями Євросоюзу. Але я хочу сказати, що ці основні елементи плану Зеленського – це наша невиконана домашня робота”, – заявив президент Литви.

“Отже, нічого нового в цьому плані немає, і я не бачу якихось вагомих питань, винесених на стіл переговорів. Йдеться лише про нашу готовність і зобов’язання підтримувати Україну”, – наголосив він.

Напередодні, 16 жовтня, Президент України Володимир Зеленський у Верховній Раді представив українцям свій “план перемоги”. У соцмережах вже відреагували на документ.

Загалом план містить п’ять ключових пунктів:

  1. Запрошення України в НАТО.
  2. Зміцнення оборони: продовження операцій на території РФ, спільне з партнерами збиття російської авіації, розширення використання українських БпЛА і ракет, зняття обмеження на використання зброї по території РФ, доступ до розвідданих партнерів.
  3. Розміщення комплексного неядерного пакету стримування, який захистить Україну від агресії РФ.
  4. Розвиток стратегічно-економічного потенціалу України та посилення санкцій.
  5. Після закінчення війни українські військові можуть застосовувати свій досвід для зміцнення оборони НАТО та Європи. Контингент США зможуть замінити українські військові.

Зеленський додав, що другий, третій та четвертий пункти мають таємні додатки, які презентували партнерам.

Тропічні папуги Крамера, котрі здатні витримувати морози до -20°C, стають звичними гостями в Україні. Нині їх помічають у годівничках у різних регіонах країни — від Ужгорода до Києва.

2 грудня міністр обговори Рустем Умєров повідомив про результати важливої розмови з главою Пентагону Ллойдом Остіном. Сторони зокрема обговорили нинішню ситуацію на полі бою, ключові виклики та потреби українських Сил оборони.

Як зазначили The Times, після початкового сплеску підтримки через мобілізацію нації проти російської агресії популярність президента Володимира Зеленського зазнає суттєвого падіння. У свіжому опитуванні Центру соціального моніторингу лише 16% українців готові проголосувати за нього на другий термін. Близько 60% респондентів вважають, що він не повинен балотуватися знову.

Депутат держдуми РФ, голова Комітету у справах СНД, євразійської інтеграції та зв’язків зі співвітчизниками Леонід Калашніков прокоментував події в Грузії, повідомивши, що Росія готова силою “допомогти” грузинському уряду.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець підтвердив готовність України забрати всіх своїх громадян із полону, тоді як твердження російської омбудсменки про відмову Києва є неправдивими.