Українська влада розглядає можливість відновлення запасів ядерної зброї держави — Bild

Джерело: Bild

17 жовтня у Брюсселі на полях засідання Євроради президент Володимир Зеленський нагадав, що Будапештський меморандум 1994 року за участю РФ, США та Великої Британії обіцяв Україні захист територіальної цілісності та суверенітету в обмін на відмову від ядерної зброї. Проте зараз цей документ не працює, тож безпеку країни може забезпечити або членство в НАТО, або ядерна зброя, вважає Зеленський.

Хто з цих великих ядерних держав постраждав? Усі? Ні, одна, Україна. Хто віддав ядерну зброю? Усі? Ні. Лише одна. Хто? Україна. Хто сьогодні воює? Україна. І тому у нас виходить так, і у розмові з Трампом я йому сказав: “У нас виходить так. Який вихід? Або Україна матиме ядерну зброю, і це для нас захист. Або ми маємо мати якийсь альянс. Крім НАТО, ми на сьогодні не знаємо дієвих альянсів. Країни НАТО сьогодні не у війні. Країни НАТО не воюють. У країнах НАТО люди усі живуть. І слава Богу! Тому ми й обираємо НАТО, не ядерну зброю. Ми обираємо НАТО”. І я вважаю, що мене почув у цьому випадку Дональд Трамп. Він сказав: “У вас справедливі аргументи” – розповів глава Української держави.

Як пише експерт видання з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке, котрий нещодавно побував в Україні, заява Зеленського стала “ударом” і “шоком” для західних журналістів. За словами експерта, кілька місяців тому високопосадовець заявив Bild та іншим членам вузького кола політиків і службовців, що Україна не змириться з другим походом армії РФ на Київ. У цьому випадку буде відновлено український ядерний арсенал, від якого країна добровільно відмовилася у 1990-ті.

У нас є матеріали, у нас є знання. Якщо буде наказ, нам знадобиться лише кілька тижнів, щоб отримати першу бомбу, – попередив український посадовець, котрий нині займається постачанням зброї.

За його словами, Заходу слід “менше думати про червоні лінії Росії і набагато більше про наші червоні лінії”.

Читайте також: Обман, страх і зневіра: історія про те, як Україна втратила свій ядерний арсенал

Раніше ми пояснювали, що сумніви в “надійності” документу мали б виникнути вже на етапі назви, адже слово “меморандум” означає “нагадування”. Не зобов’язальний документ, а пам’ятка. Тим паче, що попри застереження про автентичність всіх трьох перекладів (українська, англійська та російська) слова “гарантії” (guarantee) в англійській версії немає. Там є “assurances“, що означає “запевнення”. “Меморандум” також трактують як угоду про наміри, втім, це тлумачення є ще гіршим з точки зору реалізації написаного в ньому.

Уряд Німеччини надав Силам оборони новий пакет військової допомоги. Серед іншого, Україна отримає танки Leopard, ракети до системи ППО IRIS-T SLM та гаубиці Panzerhaubitze.

Володимир Зеленський презентував українцям план перемоги України над РФ. Українці та партнери відреагували критично. 

Президенту більше не вірять та публічно критикують навіть ті, хто ще рік тому наголошував на необхідності утриматися до нашої перемоги. Поглянемо на ключові пункти плану, які розчарували українців.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко відвідав східний напрямок фронту, де передав Збройним Силам України чергову партію FPV-дронів і техніки. Політик наголосив на важливості забезпечення армії необхідними засобами для реалізації Плану перемоги.

У мережі Інтернет виявили фейковий сайт, який копіював оболонку та структуру офіційного вебсайту Державної прикордонної служби України. 

Президент України Володимир Зеленський заперечив, що Україна готується створити ядерну зброю. Про це глава держави сказав на пресконференції з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте в Брюсселі.