Німеччина анонсувала передачу Україні ракет AIM-9L та 4 тис. ударних дронів

Джерело: пресслужба уряду ФРН
Уряд Німеччини надав Силам оборони новий пакет військової допомоги. Серед іншого, Україна отримає танки Leopard, ракети до системи ППО IRIS-T SLM та гаубиці Panzerhaubitze.
Загалом новий пакет допомоги містить:
- вісім танків Leopard 1A5 (спільно з Данією)
- 20 бойових машин піхоти Marder,
- шість гаубиць Panzerhaubitze 2000,
- мостоукладальний танк BEAVER,
- дві броньовані інженерні машини WISENT1,
- чотири машини із захистом від мін і засідок,
- додаткові боєприпаси до Leopard 1, Leopard 2, Marder,
- 24 тисячі артилерійських снарядів,
- ракети Sea Sparrow,
- ракети до системи ППО IRIS-T SLM,
- 30 розвідувальних дронів Vector,
- 100 переносних систем розмінування H-PEMBS,
- 90 міношукачів,
- мінний плуг,
- дві мобільні антенно-щоглові системи,
- 57 лазерних далекомірів,
- 3000 протитанкових гранатометів RGW 90,
- 25 тисяч набоїв калібру 40 мм,
- 75 тисяч турнікетів для зупинки кровотеч,
- 460 штурмових гвинтівок MK 556,
- 90 снайперських гвинтівок HLR 338 із боєкомплектом,
- 30 гвинтівок CR 308,
- 3000 пістолетів SFP9.
Разом з цим, Німеччина анонсувала постачання ракет AIM-9L/I-1 Sidewinder, радіолокаційних станцій повітряного спостереження TRML-4D, 4000 ударних безпілотників, 360 розвідувальних безпілотників SONGBIRD, та ще 42 тисячі боєприпасів калібру 40 мм, а також комплекти зимового одягу.
Військову допомогу на суму близько 28 мільярдів євро вже надано Німеччиною або призначено для підтримки України протягом наступних кількох років.
Зауважується, що кошти на ініціативу з розбудови потенціалу безпеки лише у 2024 році для військової допомоги Україні становлять приблизно 7,1 млрд євро. На додаток до цього є дозволи на прийняття зобов’язань у наступні роки на суму приблизно 6 мільярдів євро.
На військову допомогу Україні вже витрачено близько 5 мільярдів євро (2023 рік) і 1,6 мільярда євро (2022 рік). Ще 2,9 мільярда євро виділено в перші два роки війни на постачання в період з 2025 по 2028 рік.
З початку російсько-загарбницької війни 24 лютого 2022 року Німеччина надала Україні матеріалів із постачань Федеральних збройних сил на суму близько 5,2 млрд євро. Крім того, понад 10 тисяч українських військових пройшли військову підготовку в Німеччині. Витрати на навчання на сьогодні становлять близько 282 мільйонів євро. Подальші витрати, які ми тут не будемо називати, пішли на лікування поранених українських військових.
- Україна продовжує залишатися основною країною-отримувачем німецького експорту озброєння. На перший квартал року понад 70% схвалених урядом ФРН коштів отримає наша країна.
- Нещодавно уряд Німеччини запустив ініціативу з пошуку додаткових засобів протиповітряної оборони, які можна передати Україні на тлі посилення російських обстрілів.
- Речник Повітряних сил Ілля Євлаш повідомив, що новий Patriot від Німеччини вже найближчим часом спорядять Україні.
Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.