Камала Гарріс змінює стратегію передвиборчої кампанії через покращення позицій Трампа

Джерело: Reuters

Камала Гарріс, кандидатка від Демократичної партії на пост президента США, змінює стратегію кампанії, намагаючись залучити більше чоловіків-виборців і республіканців.

Вона посилює критику на адресу Дональда Трампа на фоні занепокоєння демократів через опитування, які показують, що Трамп покращує свої позиції. У ключових штатах обидва кандидати перебувають у статистичному глухому куті, що стало розчаруванням для кампанії Гарріс, яка спочатку викликала великий ентузіазм.

“Це завжди були напружені перегони”, – сказав представник кампанії Гарріс.

Камала Гарріс повертається до свого “образу прокурора”, щоб продемонструвати силу виборцям, яких приваблює Трамп як “сильний лідер”. На мітингу в Пенсильванії 14 жовтня вона показала відео висловлювань Трампа про “внутрішнього ворога”, підкреслюючи, що він є небезпекою для країни. Гарріс також почала активно з’являтися в ЗМІ, включаючи інтерв’ю на прореспубліканському Fox News.

Перевага Камали Гарріс над Дональдом Трампом на національному рівні зменшилася з 7% до 3%, за даними опитувань Reuters/Ipsos.

Демократи занепокоєні, що обидва кандидати йдуть нарівні в семи ключових штатах. Це пов’язано з високими цінами на продукти та оренду, а Трамп використовує страхи щодо мігрантів, посилюючи риторику.

Хоча аналітики стверджують, що політика Гарріс може стимулювати економічне зростання, виборці більше довіряють Трампу в питаннях економіки.

Три донори кампанії Трампа повідомили Reuters про зростаючу впевненість у шансах республіканця, пояснюючи це увагою американців до питань імміграції та активністю колишнього президента на мітингах. Один з донорів зазначив, що кампанія відчуває стриманий оптимізм.

На національному рівні Гарріс успішно “відвоювала” жителів передмістя та виборців середнього класу, які раніше підтримували Трампа. Однак внутрішні опитування кампанії показують, що вона “в межах похибки” в семи ключових штатах, маючи рівні позиції з Трампом у Пенсильванії, лідируючи у Вісконсині та поступаючись у Мічигані.

Сьогодні в Україні згадують події 19 січня 2014 року, які увійшли в історію як “Криваве Водохреще”. Того дня на Майдані Незалежності в Києві відбулися масові протести, що переросли у сутички між протестувальниками та силовиками.

Президент України Володимир Зеленський підписав указ №38/2025, яким ввів у дію рішення РНБО про запровадження нових санкцій. Документ набув чинності 19 січня 2025 року, його текст опубліковано на сайті Офісу президента.

У чотирьох областях України представники СБУ та поліції провели масштабну спецоперацію з викриття нелегальної торгівлі зброєю. результаті затримано 15 осіб, які підозрюються в організації та участі в незаконному продажу трофейного озброєння.

У віці 95 років померла одна з найвідоміших британських акторок Джоан Плаурайт, вдова актора Лоуренса Олів’є.

Обраний президент США Дональд Трамп повідомив, що має намір підписати значну кількість виконавчих указів одразу після вступу на посаду. Серед його першочергових дій – масові депортації нелегальних іммігрантів та візит до Лос-Анджелеса, який постраждав від масштабних лісових пожеж.