Помер психолог Філіп Зімбардо – автор відомого «Стенфордського тюремного експерименту»

Джерело: The Associated Press, Stanford Prison Experiment
Помер Філіп Зімбардо, психолог, що провів “Стенфордський тюремний експеримент”, що мав на меті дослідити психологічний досвід ув’язнення. Йому був 91 рік.
Стенфордський університет оголосив, що Зімбардо помер 14 жовтня у своєму будинку в Сан-Франциско. Причина смерті не повідомляється.
Суть експерименту
У дослідженні 1971 року Зімбардо і група аспірантів набрали студентів, які мали б два тижні імітувати в’язницю в підвалі будівлі на території Стенфордського кампусу.
Дослідження було припинено через шість днів, оскільки студенти, які грали охоронців, стали виявляти психологічне насильство (особливо вночі, коли вони думали, що відеокамери вимкнені), а ті, хто грав ув’язнених, стали тривожними, емоційно пригніченими і розлюченими.

Джерело: Stanford Prison Experiment
Зімбардо критикували за те, що він взяв на себе роль керівника — став активним учасником дослідження і перестав бути нейтральним спостерігачем.
“Результати нашого дослідження були шокуючими і несподіваними”, – пізніше Зімбардо напише у співавторстві з одним із аспірантів, який брав участь у проєкті.
Експеримент тепер використовується на заняттях з психології для вивчення психології зла та етики психологічних досліджень за участю людей, повідомили в Стенфордському університеті.
Зімбардо також досліджував явища переконання, гіпнозу, культів, сором’язливості, часової перспективи, альтруїзму і співчуття.
У Зімбардо залишилися дружина Крістіна Маслач Зімбардо, троє дітей і четверо онуків.
- У віці 96 років померла вдова сенатора та генпрокурора США Роберта Ф. Кеннеді, молодшого брата 35-го президента США Джона Ф. Кеннеді, правозахисниця Етель Кеннеді.
- У віці 88 років помер американський кантрі-співак та актор Кріс Крістофферсон.
- У віці 85 років помер американський актор, зірка культового фільму “Міцний горішок 2” Джон Еймос.
Росія системно використовує заборонену хімічну зброю проти українських військових – про це заявили у Міноборони Нідерландів, посилаючись на розвіддані, зібрані спільно з Німеччиною.
Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє.
Платформа Меморіал у співпраці з Характер.медіа презентувала спецпроєкт “Ратушні. Легенда про Лицаря і Друїда”. Це меморіальний репортаж, що складається з 18 частин, доповнених ілюстраціями й аудіо- та відеоматеріалами. Презентація відбулася сьогодні, 4 липня, на відкритті фестивалю “Протасів Яр” у Києві.
Цей день — справжній ковток свіжості після спеки. Погода в Україні зміниться: зниження температури, хмарність і локальні дощі зроблять повітря легшим. За даними SINOPTIK.ua, збережеться підвищений рівень алергенів та місцями — грози.
Командира 211-ї бригади Збройних Сил України судитимуть за покривання знущань над особовим складом. За даними Державного бюро розслідувань, упродовж кількох місяців він знав про побиття та приниження підлеглих, але свідомо не втручався.