У Молдові стартували вибори президента та референдум щодо євроінтеграції

Джерело: NewsMaker

У Молдові у неділю, 20 жовтня, розпочалися вибори президента та референдум щодо євроінтеграції країни. Виборці мають можливість проголосувати як за нового президента, так і взяти участь у конституційному референдумі, що стосується внесення змін до Конституції для можливого вступу Молдови до Європейського Союзу.

По всій країні відкрито 1957 виборчих дільниць, які працюватимуть до 21:00. Для громадян, що проживають за кордоном, у 37 країнах функціонують 234 виборчі дільниці. Вперше молдавани в деяких країнах, таких як США, Канада, Норвегія, Швеція, Фінляндія та Ісландія, зможуть віддати свій голос поштою.

На пост президента претендують 11 кандидатів — найбільша кількість за всю історію президентських виборів у Молдові. Чинна президентка Мая Санду є серед основних кандидатів і має найвищі шанси, згідно з опитуваннями, отримати від 24,5% до 35,5% голосів у першому турі.

Її головний конкурент — Олександр Стояногло, колишній генеральний прокурор і кандидат від проросійської Партії соціалістів. Також у виборах бере участь Ренато Усатий, голова партії «Наша партія», відомий своєю критикою як ЄС, так і Митного союзу з Росією.

Серед інших кандидатів:

  • Василь Тарльов (кандидат від партії «Майбутнє Молдови», колишній прем’єр-міністр)
  • Іон Кіку (кандидат від PDCM, колишній прем’єр-міністр)
  • Октавіан Цику (кандидат від блоку “Разом”)
  • Ірина Влах – (незалежний кандидат)
  • Андрій Нестасе – (незалежний кандидат, колишній глава МВС)
  • Тудор Ульяновський (незалежний кандидат, колишній міністр закордонних справ)
  • Наталія Морар (незалежний кандидат, журналіст)
  • Вікторія Фуртуне (незалежний кандидат, колишній прокурор Антикорупційної прокуратури).

Крім виборів президента, сьогодні проходить референдум, на якому виборці відповідають на запитання щодо зміни Конституції з метою інтеграції Молдови до Європейського Союзу.

Президент Бразилії Лула да Сілва отримав травму голови, через що скасував поїздку до Казані 22–24 жовтня на саміт групи країн БРІКС під головуванням РФ. 

Аеропорт міста Данідін у Новій Зеландії обмежив час обіймів своїх відвідувачів до трьох хвилин.

Науковці прогнозують, що до 2050 року від антибіотикорезистентності до багатьох інфекцій, можуть померти понад 39 млн осіб у ​​всьому світі.

Президент Володимир Зеленський повідомив про призначення засідання Ради національної безпеки та оборони щодо ситуації з медико-соціальними експертними комісіями та оформленням прокурорам статусу особи з інвалідністю.

Центр військових дій нового покоління (Center on New Generation Warfare) провів планування нападу Росії на Литву в 2027 році. У змодельованому сценарії російської атаки на НАТО альянсу знадобиться десять днів, щоб застосувати п’яту статтю. Тоді як німецькі війська відіграватимуть головну роль у захисті країн Балтії.