Франція виступає за ідею «негайного запрошення» України до НАТО
Джерело: Жан-Ноель Барро/X
Глава французького МЗС Жан-Ноель Барро наголосив, що Париж відкритий до ідеї негайного запрошення України до НАТО, але переговори із союзниками з цієї теми триватимуть.
На спільній пресконференції зі своїм українським колегою Андрієм Сибігою, він пообіцяв, що спільно з офіційними особами України добиватиметься підтримки й інших країн.
Опираючись загарбникові з винятковою мужністю, ви не лише боретеся за територіальну цілісність України, а й тримаєте лінію фронту, яка відокремлює Європу від Росії Володимира Путіна, відокремлює свободу від придушення, – заявив французький міністр.
За його словами, перемога Росії стала б “освяченням закону найсильнішого” та підштовхнула б міжнародний порядок до хаосу. Саме тому, переконаний глава МЗС Франції, необхідно “добитися прогресу” в реалізації “плану перемоги” українського президента Володимира Зеленського і згуртувати довкола нього якнайбільше країн.
Avec mon homologue @andrii_sybiha, à Kyiv, j’ai redit le soutien indéfectible de la France à l’Ukraine !
Le Plan pour la victoire ukrainien et la contribution de la France à sa mise en œuvre étaient au cœur de nos échanges. pic.twitter.com/JfAcm8AF5g
— Jean-Noël Barrot (@jnbarrot) October 19, 2024
Під час переговорів міністри основну увагу приділили підтримці союзниками “плану перемоги” та “формули миру” Зеленського, протидії спробам Москви масштабувати війну шляхом залучення допомоги КНДР, активізації українсько-французького оборонної співпраці та підтримці енергетичної стійкості України напередодні зими.
Сибіга висловив вдячність своєму французькому колезі за реалізацію рішення про формування у Франції української бригади та висловив сподівання, що ця ініціатива стане прикладом для інших союзників.
- Барро під час конференції у Києві заявив, що залучення військ Північної Кореї для вторгнення Росії в Україну було б серйозною ескалацією війни.
- Володимир Зеленський презентував українцям план перемоги України над РФ. Українці та партнери відреагували критично. Президенту більше не вірять та публічно критикують навіть ті, хто ще рік тому наголошував на необхідності утриматися до нашої перемоги. Поглянемо на ключові пункти плану, які розчарували українців.
- Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що він не побачив нічого нового в “плані перемоги” України. За його словами, багато з пунктів документа є аспектами, щодо яких члени ЄС досі не домовились.
- Букви розповіли, як ЗМІ та користувачі соцмереж відреагували на “план перемоги” Зеленського.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.