ЗАЕС знову перебуває на межі блекауту

Джерело: Міністерство енергетики у Telegram

Запорізька атомна електростанція (ЗАЕС) знову перебуває на межі блекауту через пошкодження ліній електропередачі.

21 жовтня о 12:18 внаслідок систематичних обстрілів  відключено одну з двох ліній електропередачі, що з’єднує тимчасово окуповану станцію з об’єднаною енергосистемою України.

Поки що ЗАЕС живиться лише однією лінією, що ставить під загрозу забезпечення її зовнішнього живлення, необхідного для безпечної роботи об’єкта. У разі втрати останнього джерела живлення станція може знову опинитися в умовах повного блекауту, що несе потенційну загрозу для радіаційної безпеки.

Міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що енергетики відновлять живлення станції одразу, як тільки безпекова ситуація дозволить це зробити. За його словами, лише повернення контролю України над окупованою ЗАЕС може забезпечити її безпечну експлуатацію.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте застеріг КНДР від відправлення військ до Росії для участі у повномасштабній війні проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 жовтня.  Загалом, від початку цієї доби, відбулося 107 бойових зіткнень.

Південна Корея розглядає план відправки в Україну відповідної кількості персоналу, включно з офіцерами розвідки та експертами щодо Північної Кореї. Відповідний крок влада країни може погодити після того, як КНДР відправила солдатів на підтримку Росії. 

Очільник Пентагону Ллойд Остін нагадав, що на початку повномасштабного вторгнення українські військові організовували засідки у Київській області на російські танки з коктейлями Молотова у руках. Тоді як нині українське військо має у своєму розпорядженні найкращі у світі БпЛА для знищення росіян.

Військово-морські сили України вперше взяли участь у найбільших навчаннях НАТО з використання безпілотних систем у морських операціях REPMUS 24. Під час навчань система DELTA інтегрувалась з іншими бойовими системами, що дозволило обмінюватися даними та розмежувати “свої” та “ворожі” сили. Це значно покращило управління операціями та підвищило рівень координації дій учасників маневрів.