Орбан обіцяє протистояти ЄС, як у 1956 році – комуністам

Джерело: Telex

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, виступаючи з нагоди річниці Угорської революції 1956 року, порівняв тиск з боку Європейського Союзу із тим, що угорці відчували під час комуністичного режиму. За словами Орбана, угорський народ у 1956 році боровся за свободу, і цей урок залишається актуальним.

Орбан наголосив, що зараз Угорщина зазнає тиску з боку Брюсселя через свою незалежну політику, яка, на його думку, є неприйнятною для ЄС. Він заявив, що Брюссель прагне усунути національний уряд Угорщини та встановити свій “маріонетковий уряд”.

Прем’єр також ініціював питання про те, чи підкориться Угорщина волі Брюсселя, чи чинитиме опір – так, як це робили угорці в 1956 році. Орбан додав, що угорський народ не боїться шантажу і вже неодноразово це доводив.

Звертаючись до історичних подій, Орбан зазначив, що в 1956 році Угорщині бракувало сили, але сьогодні країна має як єдність, так і необхідну потужність, щоб захищати свою незалежність. Завершуючи промову, він запевнив, що Угорщина не стане маріонетковою державою ЄС і вистоїть під тиском Брюсселя.

Президент Володимир Зеленський розповів про підготовку санкцій у звʼязку з діями грузинської влади, про що він сказав у вечірньому відеозверненні.

Шериф округу Гіллсборо в штаті Флорида Чад Хроністер, якого новообраний президент США Дональд Трамп номінував на керівника Управління боротьби з наркотиками, відмовився від цієї посади, пославшись на зайнятість.

Постійний представник Росії в ООН Василь Небензя, котрий раніше звинувачував США у створенні “бойових комарів”, вкотре відзначився “гучною” заявою. Під час свого виступу він поскаржився на нібито українську політику “бандеризації”, за його словами, “російськомовних” селищ. Не забув Небензя також і про “нацистські” прапори.

Велика Британія запропонувала використати доходи від заморожених російських активів для закупівлі ракет британського виробництва. Відповідну ініціативу обговорили під час зустрічі першого заступника міністра оборони України Івана Гаврилюка з делегацією уряду Великої Британії.

У Фастівському районі Київської області пасажирський поїзд сполученням “Київ-Перемишль” збив юнака, який переходив залізничні колії у невстановленому місці.