Зеленський не підпише закон про відміну переводу годинників на літній час – ВВС Україна

Джерело: ВВС Україна
Президент України Володимир Зеленський не підпише законопроєкт про скасування сезонного переведення годинників на літній час, який Верховна Рада ухвалила влітку, повідомляє “ВВС Україна” з посиланням на власні джерела.
Парламент ухвалив цей законопроєкт ще 16 липня, згодом його підписав голова Ради Руслан Стефанчук і відправив на підпис президенту 21 серпня. Натомість Зеленський досі його не підписав.
“Не планує президент підписувати [цей закон]”, – заявив співрозмовник видання в Офісі президента й додав, що водночас і терміни для його ветування уже минули.
Інше джерело ВВС, вже у фракції “Слуги народу”, також заявило, що законопроєкт не отримає підпису.
“Спікер це протис, це його ідея, тому, щоб його не ображати, вето не буде, але і підпису не буде”, – каже співрозмовник в Раді.
Нагадаємо, у ніч на 27 жовтня Україна перейде на зимовий час, а тому громадянам потрібно буде перевести стрілки на годину назад.
- Академія наук вищої школи України звернулася до президента Володимира Зеленського з закликом ветувати закон, який скасовує перехід на літній час. Всеукраїнська громадська наукова організація наголосила, що на сьогодні немає авторитетних, визнаних світовою науковою спільнотою досліджень, що переведення годинників має негативний вплив на фізіологічний і психологічний стан людини.
31 березня – третя річниця звільнення Бучі Київської області від російських окупантів.
За даними аналітиків, російські підрозділи просунулися на двох напрямках фронту.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 30 березня. Від початку цієї доби відбулося 147 бойових зіткнень.
Міністр оборони США Піт Гегсет охарактеризував Китай як “єдину постійну загрозу” у секретному стратегічній директиві національної оборони. Тимчасовий документ із дев’яти сторінок, що визначає пріоритети високопосадовців Пентагону, був підписаний та поширений у середині березня. У ньому оприлюднили концепцію президента Дональда Трампа щодо підготовки до потенційної війни з Китаєм та захисту США від загроз на “ближньому зарубіжжі”. У контексті останнього пункту згадуються Гренландія та Панамський канал.
Останні три роки були відзначені безпрецедентною співпрацею між українськими та американськими військовими, що включала спільне планування операцій, використання передових технологій та розвідданих. Однак внутрішньополітичні суперечки в Україні суттєво вплинули на ефективність цієї підтримки, що зрештою вплинуло на хід війни.