У НАЗК заявили, що конфіскувати статки керівників МСЕК неможливо

Джерело: голова НАЗК Віктор Павлущик в етері телемарафону

У Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) повідомили, що конфіскувати статки очільників медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) неможливо.

Як пояснив Павлущик, за нормами чинного законодавства керівники МСЕК можуть бути покарані лише за те, що не внесли всі свої доходи у декларацію. Конфіскацію необґрунтованих активів законом не передбачено.

“Відповідно до діючого законодавства, представників МСЕК можна притягнути до відповідальності лише за недостовірне декларування. Є ще два інших елементи – це незаконне збагачення і необґрунтовані активи, як елементи фінансового контролю”, – сказав він.

Аби притягнути їх до відповідальності і за незаконне збагачення, і за необґрунтовані активи, спершу потрібно внести відповідні зміни до Кримінального та Цивільно-процесуального кодексів. НАЗК вже працює над цим, запевнив Павлущик.

Керівник НАЗК також зауважив, що до 2023 року працівники МСЕК зовсім не подавали декларацій про майно і доходи.

Що передувало?

Від початку жовтня правоохоронні органи здійснюють перевірки МСЕК у межах розслідування схем ухиляння від мобілізації. У межах перевірок у керівників МСЕК виявляли буквально мільйони гривень необґрунтованих доходів.

До прикладу, у керівниці Хмельницького обласного МСЕК під час обшуку виявили понад 2 мільйони доларів, 300 тисяч євро та понад 5 мільйонів гривень готівкою. В очільниці Миколаївської МСЕК правоохоронці виявили понад 450 тисяч доларів готівкою.

Ці випадки змусили центральну владу країни зібрати засідання РНБО, де ухвалили рішення про ліквідацію МСЕК. Також на тлі скандалу з МСЕК подав у відставку генеральний прокурор України Андрій Костін.

Американська компанія Tesla опублікувала фінансовий звіт за другий квартал 2025 року. Згідно з оприлюдненими даними, автовиробник відзначив погіршення фінансових показників.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що Париж офіційно визнає державу Палестину у вересні, під час сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Станом на вечір 24 липня користувачі по всьому світу зафіксували значні збої у роботі супутникового зв’язку Starlink.