РФ заплатила КНДР близько $5,5 млрд за поставлене озброєння — дослідження

Джерело: дослідження німецького Фонду Наумана

Росія виплатила Північній Кореї близько 5,5 мільярда доларів за постачання озброєння, що може значно збільшити доходи КНДР. Фонд, який дослідив звіти, зазначає, що навіть за мінімальними оцінками вартість військових постачань із КНДР до Росії сягає понад 1,7 мільярда доларів.

За оцінками Південної Кореї, загальний економічний обсяг Північної Кореї становить близько 23,7 мільярда доларів.

Якщо підтвердиться інформація про можливе відправлення північнокорейських військових до України, доходи Північної Кореї можуть зрости ще на сотні мільйонів доларів. Проте, у фонді вважають, що ймовірність відправки понад 20 тисяч солдатів видається низькою через загрозу стабільності режиму КНДР і ризик дезертирства.

Згідно з наявними документами, із початком війни в Україні співпраця між Росією та Північною Кореєю значно посилилася. Офіційні обсяги торгівлі між двома країнами у першій половині 2024 року зросли до 52,9 мільйона доларів, тоді як за весь 2023 рік вони становили близько 34,4 мільйона. Це може свідчити про повернення до рівня торгівлі, який спостерігався до посилення міжнародних санкцій у 2017 році.

Інтенсифікація співпраці супроводжується також зростанням кількості дипломатичних контактів. Цього року між Росією і Північною Кореєю відбулося понад 24 офіційних візити, тоді як упродовж останніх трьох десятиліть щорічно відбувалося максимум п’ять подібних зустрічей.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко закликав обмежити заробітні плати держпосадовців на час війни. Політик наголосив, що вони не можуть отримувати більше, ніж військові на передовій.

Велика Британія запровадила санкції проти російських компаній “Диалог”, “Структура”, “Агентство социального проектирования” та трьох фізичних осіб, як частини кремлівської мережі поширення дезінформації, спрямованої на дестабілізацію та ослаблення підтримки України.

У Міноборони кодифікували та допустили до використання у підрозділах Сил оборони напівавтоматичний дробовик Safari HG-105M. Застосування технології булпап дозволяє змістити центр ваги до центру зброї, що зменшує навантаження на стрільця під час тривалого використання.

Республіка Хорватія постачить Україні частину своїх танків і бойових машин східного виробництва. Тоді як на суму, переданого озброєння для України, зменшиться загальна ціна нового Leopard 2A8 для Хорватії.

Японія у межах домовленостей з іншими країнами G7 погодила надання Україні кредит на 471,9 млрд ієн ($3 млрд), котрий погашатиметься користуючись з доходів від заморожених активів Росії.