На Тернопільщині «на гарячому» затримали працівників депо за крадіжку пального
Джерело: пресслужба Нацполіції
Поліціянти на Тернопільщині затримали групу працівників державного залізничного перевізника, котрі зливали дизельне пальне з локомотивів у заздалегідь обумовлених місцях.
Фігурантів правоохоронці викрили “на гарячому”. Пʼятьом учасникам групи – машиністам, помічникам машиністів тепловоза та майстру цеху – повідомили підозри. Під час обшуків у зловмисників вилучено майже 2600 літрів дизельного пального.
Правоохоронці встановили, що будучи добре обізнаними в розкладі руху потягів, ділки очікували на зупинку визначеного тепловоза на одній із залізничних станцій області.
Шляхом втручання в паливну систему локомотива, зловмисники незаконно відкачували пальне у каністри, після чого скидали їх під час руху тепловоза в заздалегідь обумовленому місці. Надалі відвозили каністри до місць зберігання, де переливали пальне в бочки й збували мешканцям області, а кошти розподіляли між собою.
Загалом затримано пʼятьох учасників злочинної групи. Вони якраз зливали пальне з локомотива тепловоза під час його стоянки на залізничній станції у Чортківському районі. На місці затримання поліціянти вилучили 19 каністр із майже 600 літрами викраденого пального.
Також за результатами проведення 19 обшуків за місцями розташування місцевого локомотивного депо, проживання фігурантів та зберігання пального, а також в автомобілях зловмисників вилучено ще понад 2000 літрів дизельного пального, десятки порожніх каністр, засоби для зливу, гроші та “чорнові” записи.
Двом машиністам, їх помічникам та майстру цеху повідомлено про підозру у складі організованої злочинної групи за ч. 4 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.
Підозрюваним може загрожувати до восьми років позбавлення волі з позбавленням права перебувати на певних посадах чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Раніше поліцейські викрили міжрегіональну злочинну групу, яка злила з локомотивів “Укрзалізниці” пальне на суму 1,5 мільйона гривень.
- Національне антикорупційне бюро України спільно зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою повідомили народному депутату України про підозру в організації заволодіння майном держави (природним газом) на суму понад 2,1 млрд грн та легалізації незаконно отриманого прибутку.
- Правоохоронці викрили посадовців філії АТ “Укрзалізниця”, котрі розтратили кошти підприємства в особливо великих розмірах під час закупівлі програмного забезпечення.
26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.