Дуда заявив, що Зеленський не поділився з Польщею таємними пунктами «плану перемоги»

Джерело: Анджей Дуда в етері Radio Zet

За словами президента Польщі Анджея Дуди, українська влада не поділилась з ними таємними пунктами “плану перемоги”, хоча показала їх іншим союзникам.

За словами Дуди, Україна повинна боротись з російським агресором, однак Польща вже не може допомагати озброєнням так, як було раніше.

“Прошу пам’ятати, що Володимир Зеленський зараз під різним тиском своїх донорів, тобто тих, хто сьогодні дає йому найбільше озброєння”, – сказав він.

Відтак ведучий запитав у польського лідера, чи може це бути причиною того, що Україна “у певному сенсу не рахується” з Польщею. Дуда відповів, що “у певному сенсі це може виглядати так”.

“Можна було сподіватися, що ситуація зміниться у такий спосіб, як вона змінилася. Бо ми просто дали все, що могли дати. І дали ми швидко і тоді, коли це було потрібно”, – додав він.

Водночас Дуда запевнив, що Польща хоче, аби Україна була незалежною і щоб між країнами були “дуже дружні відносини”. При цьому, додав він, цього мають хотіти обидві держави одночасно.

Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.

У головному логістичному хабі НАТО — Александруполісі — затримали 59-річного етнічного грека з Грузії за підозрою у шпигунстві на користь Росії. В його телефоні знайшли фото і відео військових об’єктів та техніки.

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина. 

Європейський Союз остаточно заборонив використання бісфенолу А (BPA) у всіх матеріалах, що контактують із харчовими продуктами. Відповідне рішення закріпили у Регламенті 2024/3190, який набрав чинності 20 січня 2025 року. Заборона стала результатом понад 20 років наукових досліджень і обговорень щодо впливу цієї речовини на здоров’я та довкілля.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.