Їжаки «майже під загрозою зникнення» – Міжнародний союз охорони природи

Джерело: The Guardian

Їжаків занесли до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи (IUCN) у статусі “майже під загрозою зникнення” після того, як за останнє десятиліття їхня чисельність скоротилася щонайменше на 30% на більшій частині їхнього ареалу.

Колись їжаки були поширені по всій Європі, але зараз вони знаходяться під загрозою зникнення через міський розвиток, інтенсивне сільське господарство та дороги, які фрагментували їхнє середовище проживання.

Їхня популяція постраждала через транспортні засоби, використання пестицидів і поганий догляд за присадибними ділянками. Пестициди вбивають комах, якими харчуються їжаки, а також можуть отруїти їх самих.

Товариство ссавців (британська благодійна організація, – ред.) закликає людей піклуватися про їжаків, займаючись садівництвом у дружній до дикої природи спосіб. Для цього варто залишати невеликі проміжки у парканах, щоб їжаки могли пересуватися між садами, відмовитись від використання пестицидів і створювати укриття з колод або будиночки для їжаків.

Хоуп Нотхельфер з Товариства ссавців сказала:

“Цей спад, ймовірно, не стане несподіванкою для пересічної людини. Коли в розмові заходить мова про їжаків, незабаром хтось скаже, що просто більше їх не бачить. Ми сподіваємося, що коли їжаки стануть все більш схожими на далекі спогади з нашого дитинства, ми відреагуємо діями, які повернуть ці спогади до життя”.

Крім того, 38% видів дерев у світі також під загрозою зникнення, зокрема через вирубку лісів, інвазивні види та хвороби. За оцінками, 16 425 із 47 282 оцінених видів дерев перебувають під загрозою. Найбільше таких видів на островах, де їх знищують для містобудування та сільського господарства.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC) запровадило санкції на вісім криптогаманців, пов’язаних з російською криптобіржею Garantex та єменськими хуситами. За даними Chainalysis і TRM Labs, через ці гаманці перевели близько $1 млрд, переважно для фінансування хуситських операцій у Ємені та в акваторії Червоного моря.

Документальний фільм українського режисера та журналіста Мстислава Чернова “2000 метрів до Андріївки” отримав престижну данську кінопремію.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.